Kedim İdrarını Yapmıyor?

neni

sevgılı uyeler 2.5 aylık kedım var.Evımıze gelelı ıkı gun oldu ıdararını sadece 1 kez yaptı suda ıcıremıyorum sızce normal mı

11 CEVAP

neni

Hepinize cok tesekkur ederim tecrubelerinizi paylastiniz cok sukur minigim bugun cok iyi suyunu cok guzel icti usteluk ben hic zorlamadim 4 kez idrar yapti bugun daha da istahli ☺

PetlebiAlisveris

ıslak mamanın suyunu içiyor olabilir bu da bir ihtimal

neni

bende dusundum aynısını cok urkek cok korkutmuslar barınaktan geldı van kedısı bıraz zorlanıyoruz cevabınız ıcın tesekkurler

outlaw

suyunu tazeleyin sürekli gözlem altında tutun, yemek yemesi normal mi?

neni

evet sureklı kontrol altında oyun oynuyor yemek az az yıyor kuru mama ıle yas mama karıstırıyorum ama yas olanları yıyor ama kesınlıkle su ıcmıyor cevap verdıgınız ıcın tesekkurler

PetlebiAlisveris

eğer içinize sinmiyorsa mutlaka veterinere götürmenizi tavsiye ederim küçük kedilerin bünyeleri hassas olabiliyor

neni

Tesekkur ederim

atay

su içmedikleri zaman böbrek sorunları baş gösteriyor. bizim kedimiz az su tükettiği için taş döktü maalesef. eğer su içmemeye devam ederse drinkwell gibi su devirdaimi yapan bir su kabına geçmenizi öneririm. bazı kediler kesinlikle akan sudan hoşlanıyor :)

umut61

Mama ve su sorunu yaşıyorsanız eğer eczaneden aldığınız enjektörle ağzına yavaşça su verin bu şekilde suyunu içecektir.Kaçmak isteyebilir debelenebilir ama kesinlikle suyunu verin. Kediniz dişiyse genital bölgesini kontrol edin. Bölgedeki tüylerde bir sertleşme varmı? İdrar yollarını üşütmüşse eğer iltahap akıntısı olabilir. Veterinerce tedavi edilmesi gerekir. Kış şartlarında yavru kediler hemen hasta olabilir. Benim fındığım üşüttü 2,5 aylık her gün iğne olmaya götürüyoruz. Düzeliyor inşallah.

cyriic

merhabalar micho kedi mamasını deneyin çok susatıo

outlaw

uzun süre kullanmayı bi kenara bırakalım micho denemeyin bile