Kum Önerisi

kukicim

kokusuz ve tozutmayan bentonit kum öneriniz var mı?

17 CEVAP

Anonymus683514

Ben şu an Proline kullanıyorum inanılmaz tozuyor. Kesinlikle tavsiye etmem. O kadar tozuyor ki kapılar açıksa 2 oda ötede uyurken tozdan uyanıyorum :) Ama inanılmaz iyi topaklanıyor o konuda + vermek lazım.

Bizzat denememekle birlikte Sandy kumu bana burada önermişlerdi, ben de bir arkadaşıma önerdim çok memnun. Toz konusunda aşırı hassaslar her tuvalet çıkışı tuvaletin olduğu odayı süpürüyorlardı ve şimdi sadece normal rutinde süpürüyorlar :)

Ever Clean ise yeni denedim ben, koku ve topaklanmada başarılı patilere de yapışmıyor ama bence toz konusunda ekstra bir kum değil çok toz yapıyordu.

Petlebi yorumlarda Eczacıbaşı'nın Pisi Pisi isimli kumlarının ince kalın olanlarının karıştırılarak kullanılması önerilmiş, yeni aldım mevcut kumum 1 hafta sonra 1 ayı dolduracak onu deneyeceğim.

gece18

Bentonitlerde 0 toz beklemek biraz imkansız. En kaliteli dediğimiz ever clean bile tozutuyor.
Magicsand kullanıyorum.

kuruvasan

Vancat öneririm biraz fazla tozutuyor ama topaklanmasi ve koku hapsetmesi güzel 4 farklı kum kullandım en iyisi buydu aralarinda

Findik2021

Reflex denedim en son ama maalesef o da çok tozuttu temizlerken ben bile tıkanıyordum. Bu ay ilk defa Ever Clean denedim tozutması diğerlerine göre oldukça az ama gereğinden fazla pahalı bir daha alır mıyım bilmiyorum.

MsBidik

Çam pelet kullanan ve onerenler gordum. Ayrica olivia cat 'in zeytin cekirdekli kumu var ve memnuniyet fazla bu bahsettiklerimin ikisini de denemedim ama denersem once olivia denemeyi dusunuyorum

Miniss

Birkac kere daha yazmistim yine yazayim .sandy kum her konuda cok guzel ben marsilyali olanini kullaniyorum kokusu cok hafif ama kokusuz olan da var deneyin mutlaka

bademthecatt

Tozutmayan bentonit kum bulmak biraz zor lindocat ve vancat kullanıyorum memnunum ilk dökerken tozutuyorlar sadece

kukicim

pelet kullanmayı ben de çok isterim ama kedim kullanmıyor onun için bentonit tercih ediyoruz :(

Palyaco

Pisy cat eniyisi ondan iyisi ever clean pisy cat tavsiye ederim tüm kumları denedim

bloodyluxury

Merhaba,

Eğer bütçeniz uygun ise Ever Clean kullanmanızı tavsiye ederim.

Pikapru

Magicsand aktif karbonlu kullanıyorum memnunum

theyusra

bir kum yani çöpe atılan bir şey için ever clean'e o kadar para vermeye değmez (inançlı birimisiniz bilmiyorum ama öbür tarafta hesabı var bunun) reflex, sanicat ve pisycat markalarının yeterince iyi olduğunu düşünüyorum ben. benim de kedim peleti asla kabul etmiyor, onun için uzun denemeler sonucu en iyilerinin bunlar olduğuna karar verdim hahshahsa

poverpuff

feles sıfır toz gerçekten. ama topaklanma olarak begenir misiniz bilemem.

Handerane

Biokats bir tık daha iyi gibi. Everclean baya pahalı maddi durumunuz iyiyse düşünülebilir.

kukicim

teşekkürler cevaplarınız için❤️