Kedi Otlu Su

simbakedi

merhaba arkadaslar. bir videoya rastladim tiktokta. kedilerinin suyuna kedi otu koymus, kediler icince de sakinlesip uyumuslar shekdhsjf hic yapan var mi ya da bu mantikli mi sizce? kedi sakinlessin diye degil ama belki yazin haftada 1 kere falan su tuketimini desteklemek icin yapilabilir mi?

video da bu:
https://vm.tiktok.com/ZSdBPfWtK/

denemeye deger mi dersiniz :D

11 CEVAP

meov

kedi otlu suyu değil de kedi otlu çay yapmış. ben yapmam çünkü kedi otunu kaynatmak ya da demlemek sakıncalı olur mu bilmiyorum.

Lils

Denenir bence. Ben kedi otu almadım henüz fiyatı pahalı diye alırsam her şeyi denerim bu şekilde

Warriorsans

Bunu deneyen var mı ya? Kedilerimden biri az su içiyor desteklemek için iyi bir seçenek olabilir işe yarıyorsa alıcam bende

simbakedi

@Warriorsans simba uyumuyorsa deniyim bi :D

simbakedi

@meov kaynattigini dusunmedigim icin direkt boyle yazdim hskskhf kaynatmamistir herhalde yani. yorumlarda da suya ot ekliyosun vs yazmislar sadece

@Lils bi deniycem ben de :D yas mamalarda vs de bulunuyor buna da katilir diye dusunuyorum. biofeline almistik biz baya uyguna, kucuk tup olanini. su an bilmiyorum tabi fiyatini da. kavanoz gibi olanini begenmeyen vardi ama biz bu tuptekinden memnunuz

Palyaco

İçme suyuna konulur hem şu içimi artar hem sakinleştirir

Gimlihanim

Valla bana da bir sorun olmaz gibi geldi. Kedi otlu oyuncak falan da alıyoruz. Onları da ağızlarına alıyorlar sonuçta. Denesek mi ki? Deneyen olursa mutlaka yazarsa sevinirim 😅

simbakedi

@Warriorsans ve ilgilenen diğer arkadaslar, denedim. kedim aşırı bir su içmedi ama biraz içti. bence hic icmeyen kedi kana kana içer o suyu, benim kedimin su içiminde cok sükür problem yok. tek sorun suyu biraz ictikten sonra suya kafasını soktu aksjdaksjhdasjkh kedi otunu yere koyarsınız sürtünürler ya yere o sekilde pat diye su kabına daldı...

biz bioline kullanıyoruz kedi otu olarak ( https://www.t rendyol.com/bioline/catnip-kedi-otu-45-ml-p-1198002?boutiqueId=590714&merchantId=104873 ). büyük kavanozdakini buradan biri almıştı ama onun kedisinde işe yaramamıştı, bu tüpteki simbada işe yarıyor. belki küçük tüpte daha kolay özelliğini vs koruyordur fikrim yok. öneririm bunu da. zamanında 25e almısım :')

Gunesyildirimm

Suyuna koymadım ama crystalini dişine sıkamıyorum ve zorlamak da istemiyorum o yüzden crystalinin sapını kedi otuna daldırıp koklatıyorum. Güneş ısırıyor ben de fıs fıs ağzına sıkıyorum, o mutlu ben mutlu. Suyuna da koymayı deneyeceğim umarım su içimi artar

betulbakioglu

kedi otuna kediler bayiliyor suyuna katilsa bir sorun olmaz gibi çimen zaten

sahraxfittiko

bence olur.Catniplerin fiyatı düşsede alıp denesek