Mantar İlla Kırmızı Mı Olur?

Jeffroshum

Kedimin boynunun altında bi açıklık var. Çok bakmama izin vermedi ama kısa ve küçük tüyleri duruyor gibiydi ve beyazdı. Tam Adem elmasının olduğu yerde( kedilerim Adem elması var sanırım kdmsöösösö) Tüy dökümünde olduğu için kaşıyıp yapmıştır diye düşündüm. Kolumda sivilcemsi bir şey çıktı ama sanki insana bulaşan mantar daha farklı görünüyor intte arattığımda. Yani özetle mantar olması için kırmızılık mı olması gerekir? Ve mantar aşılarına nasıl bakıyorsunuz?

3 CEVAP

bademthecatt

Aslında mantarında birçok çeşidi var bazıları kızarıklık şeklinde seyredebiliyor ama genel olarak benim tedavi ettiğim birkaç kedide hep kabuk kabuk olup dökülme şeklindeydi. Kediniz kaşıyıp yara yapmış olabilir mantar insana bulaştığında genelde bozuk para şeklinde kızarıklıklar oluşuyor

bademthecatt

Mantar aşısı ağır bir aşı ben yaptırmayı doğru bulmuyorum onun yerine alternatif tedavi yöntemleri daha mantıklı geliyor aşıyı bizim hekimimiz önermemişti mantar aşısı vurdurunca geçse bile birkaç ay sonra tekrarlayabiliyormuş ve birsürü mantar çeşidi olduğu için aşı hepsinde etkili değilmiş

Jeffroshum

Mantar aşısı hakkında bende aynı böyle düşünüyorum. Aslında kesimdeki yara bile değil üstteki uzun deri tırnaklarına takılıp kopmuş yani mevsimsel alarak zaten dökülecek kısım altta kısa kısa tüyler var. Ama yanlarındaki yerlere göre daha açık görününce işkillendim bi. Zaten bit pire mantar lafı duyunca bende psikolojik bi kaşınma oluyor