Allah Belalarını.. Veteriner Diye Bıktım Acil

Linahan

Bu hafta Birkaç kere de yazdım buraya.. kızımın boynunda alerjik egzama yara çıktı diye enjeksiyon yapıldı. Ne olduysa ondan sonra kuzum halsizleşti, Ağırlaştı. Tekrar gelin demişlerdi de hayvanımı öldürürler diye götürmedim allahın belaları bilinçsizlere.. İştahı tuvaleti çok şükür ki şu an yerinde. Ama halsiz hep oturma ve yatma halinde. Ara ara burnunun kulaklarının rengi kaçık gibi oluyor. İğnelerden sonra son 2 gündür Kalp atışlarında zayıflık hissettim. Önceden pervane gibi düzenli atardı. Şimdi yavaş tık, tık attığını farkettim.
Bu verilen iğneler damar tıkanıklığı yapmış olabilir mi ki bu yavrum böyle halsiz düştü. Dolaşım zayıflığı oluştu.
4 gündür halsiz.
Bana başka veterinere gidin demeyin. ARTIK HİÇBİR VETERİNERE GÜVENMİYORUM geçen sene de başka bir özel veterinerde sürekli ilaç iğne serum verdikleri kedimizi kaybetmiştik..
Bu kızım için ne masumane niyetle gittim veterinere ve şu an yine düştüğümüz durum ortada..
şimdi götürsem belki kalbi için başka iğne yapıp bu sefer ölüsünü verecekler bana kızımın:'( ...
Ne yapmalıyım evde kalp ve dolaşım sistemine iyi gelecek bir gıda beslenme takviyesi önerir misiniz

10 CEVAP

Gimlihanim

Üzgünüm ama başka bir veterinere gitmenizi tavsiye etmek durumundayım. Kalbi ile ilgili bir konuda evde ne yapabilirsiniz ki? Gerçekten iyi bir veteriner araştırıp gitmenizi öneriyorum. Sorunu nedir bilemiyorum. Ama sizin çözebileceğinizi de sanmıyorum. Çok geçmiş olsun. Umarım yavrunuz eski sağlığına çabucak kavuşur 🙏🏻

Superisi814

Hiç bir doktora güvenmiyorum diye aile üyelerinizden biri, sizin desteğinize ihtiyaç duysa, doktora götürmeyecek misiniz ?Bahsi geçen hekim sizin zannettiklerinizin hışmına mi uğradı yoksa işinde ehil değil mi, bilemiyorum.Ancak iyice araştırıp işini hakkıyla yapan bir vêt.hekim bulmak sizin sorumluluğunuza dahil.Yanlıs bir işlem yapılmışsa onun da düzeltilebilmesi ve gerekli tedaviyi alabilmesi için , bir klinik bulmalısınız.

gokhansultan

Şüphelendiğiniz bir durum varsa mecbur işinin ehli bir hekim bulmanız neler yapıldıysa bir bir anlatmanız gerekiyor. Evde ne yapılabilir ki :( çok geçmiş olsun güzel haberlerinizi bekliyoruz

Siyamask

5 yıl oku emek ver sonra bir hayvan sahibi henüz tedaviye başlayan hayvanı üzerinden bela okusun😬 Rahatsızlığı ne bilmiyorsunuz. Sizi tekrar çağırma sebepleri de tedaviye devam edebilmek zaten
Nasıl bir insan tek bir antibiyotik içip iyileşmiyor aksine yan etkileri ilk 2 3 gün artıyor. Kedinizin yaşadığı durumun da şahsen bu olduğunu düşünüyorum. İşini yapmaya çalışan insanların dediğini yapmayıp buraya gelip hakaret etmeyin lütfen 🍀

bademthecatt

Geçmiş olsun işinde iyi bir hekime danışmakta fayda var veya şehrinizde hayvan hastanesi varsa orda profesörler oluyor onlarada muayene ettirebilirsiniz

aslihan_e

Büyük ihtimalle kedinize kortizon iğnesi yapıldı. Alerji gibi durumlarda yapıyorlar. Kortizon iğnesi sonrası durgunluk çok normaldir korkmayın zamanla eski haline döner diye düşünüyorum. Ancak kulaklarında ve burnunda solgunluk normal mi bilmiyorum. Sadece kortizon iğnesini araştırıp etkilerini kedinizle karşılaştırabilirsiniz. İştahının yerinde olması da iyi, bazı kediler yemeyi de kesiyor ve robota dönüyorlar. Yine de isterseniz bir vete götürün. Kan değerlerine baktırın. Tamam belki veterinerler kötü çıkabilir ama bazı doktorlar ihmal sonucu hasta kaybederken bazıları hayat kurtarıyor.

betulbakioglu

benim kedimede hastaligindan sebep igme yaptilar duzenli olarak halini soruyorlardi igneden sonra halsizlesti sadece uyuyor hicbirsey yapmiyor diyordum igne bunlari yapmaz diye hala itiraz ediyordu.. e bu kedi hastayken cok oynardi hicbir sorunu yoktu igneden sonra bu hale geldi dememi asla takmadilar inanmadilar veterinerlerin cogu zaten paradan sebep bilmedigi okumadigi onemsemedigi isi yapiyor

Mia2021

Sizin Evde ona yapabileceğiniz bir şey yok maalesef. Onun rahatsızlığını hastalığını geçirecek olan maalesef veteriner. Bende çok sıkıntı yaşadım hani bulunduğum şehirde farklı 2 veteriner e daha gittik fakat aynısı değişen birşey yok ama ne yapalım sonunda orta derecede de olsa bir veteriner hekim bulduk suanlik aşılarını yaptırıyoruz orda ama kısırlaştırma operasyonunu bilmiyorum orda yaptırmayı düşünmüyorum.

eneskolon

Beslenme ve aşı konularında maalesef hiçbir şekilde dediklerine inanmayıp ticari amaç güttüklerini düşünsemde sonuçta okuyup bu işi prof yapanlar onlar bu tarz hastalıklarda mecburen onlara güvenmek zorundayız ben mesela veteriner buldum kendime araştırarak 50 senelik veteriner diğerlerinin röntgen de bulduğu şeyleri eliyle tedavi ederek buluyor önemli olan araştırıp olumlu yorumları olan veteriner bulmak

Palyaco

Veterinerler para kazanma peşindeler maalesef çok düzgün bulmak zor kedinizde halsizlik varsa viyo ummune 14x30ml tavsiye ederim kedi corbasiyla karışık verin 3 gün sonra farkı görün 14 gün sonra tam nedemek istediğimi görürsünüz