Kedim Öksürüyor Hapşuruyor

mikelucky

Kedim sanki kıl çıkartacak gibi öksürüyor günde 3 4 defa ve aynı şekilde hapşuruyorda salı günü veterinere götürceğim ama çok üzülüyorum neyi olabilir ne yapabilirim lütfen yardım edin

3 CEVAP

aslihan_e

Kedi nezlesi olmuştur büyük ihtimalle. Veteriner antibiyotik yazabilir ama yemeyi içmeyi kesmediği sürece antibiyotik kullanmasa daha iyi olur. Bağışıklığı zayıf değilse kolayca yenecektir korkmayın. Burnu tıkalı diye öksürme hareketi yapıyordur. Burnunu peçete ile yukardan aşağı hafifçe sıkıp silin sümük çıkacak mı bakın. Nezleyse burnu akar. Korona olmuş da olabilir. Bağışıklığı yüksekse zatürreye çevirmeden atlatır. Nefesini dinleyin, hırıltı var mı bakın. Kakasını kontrol edin. Çorbalık tavuktan haşlayın, en yağlı yerinden. Mikropları söküyor o. Dışarıyla teması var mı? Aşıları tam mı? Eviniz kaçıncı katta?

Warriorsans

Hastalanmış yavrucak nezle olmuş olabilir yada virüs bulaşmış olabilir. Şu aralar havalar bir gün çok sıcak diğer gün buz gibi. Bundan dolayı da hastalanmış olabilir. Genelde farklı bir sorun yoksa tahlil yapılıp antibiyotik ve bağışıklığı için takviye veriyorlar

bademthecatt

Nezle olmuştur üşütmüştür geçmiş olsun birkaç ay önce baya kötü üst solunum yolu sıkıntısı çeken bir sokak kedisine baktık ciğerleri doluydu ciğerlerini boşaltmak için bir ilaç ve antibiyotik verdi hekim kısa sürede toparladı zayıftı her gün kuru mamasına ek olarak yaş mama verdik tavuk haşlayıp verdik çabuk toparladı bağışıklık güçlendirici imuneks ve vitamin aminosolde kullandık şuan çok sağlıklı hiçbir sorunu yok