Sokağa Atılmış Kedi

eneskolon

Sokağa atılmış Bi erkek kedi sahiplendim sahiplendim denemezde zorla eve girdi diyelim bende kıyamadım açıkcası üst solunum yolu enfeksiyonu vardı 2 haftada zor düzeldi evdeki kedimle çok yakın temas kurmalarına rağmen ben evde yokken diğer kedime bir şey olmadı şükür fakat sokaktan aldığım kedi sürekli dışarı gitmek istiyor kısır değil kısırlaştıracağım 1 aya tedirgin oluyorum diğer vefat eden kedimde sokaktan aldığım kısır kediydi oda dışarı gidiyordu bir sorun yaşamadık hastalık konusuna kendi kedimde 3 aya kadar sokakta kalmış annesi sokak kedisi olan bir kedi sahibine sorduğumda aşı bile yaptırmamış 6 yaşında 1 kere bile hastalanmadı diyor benim kedimde çok şükür sokaktan o kadar kıyamayıp Baska kedi getirdiğim halde hastalanmadı şuan diğer kediden dolayı tedirgin oluyorum kısırlaştıracağım fakat yine sokağa gidermi diğer kedim ben izin vermesem bile kaçıyordu evden çok uzattım detaya inmek istedim sokaktan hastalanma riski çok yüksek biliyorum fakat kısırlaştırdıktan sonra tekrar dışarı çıkmasından korkuyorum kesin olarak dışarı kaçma ihtimalinin 0a inmesi mümkünmü kısırlaştırma sonucu

3 CEVAP

Anonymus985465

Kısırlaştırmadan önce muhakkak karma aşısı ve hemogram yaptırın.
Sokaktan sahiplendiğim yavru kediyi ne emekler vererek ve çok severek büyüttüm. Çok işrahlı ve hareketli olmasına güvenerek aşısız hemigeamsız kısırlaştırdım ve maalesef kaybettim.

Jeffroshum

Kısırlaştırmanın sokak sevgisini kesmesi gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Her zaman çiftleşmek için dışarı çıkmak istemiyorlar gezmek istiyorlar hatta çoğu zaman.

eneskolon

Dikkat edeceğim dediğinize başınız sağ olsun