Köpeğim Halen Ağlıyor Yavru

akarhan35

Arkadaşlar sorunu aşamıyorum şuandaki takibi 2 aylık eve geleli 10 günden fazla oldu yanından ayrılır ayrılmaz kıyameti koparmaya başlıyor bazen ayrıldıktan 5 dakka sonra susup yatıyor ama bazende 1 saat sürdürüyor yanına gidiyorum anında susuyor ve gitttipim sürece devam edicek gibi yeri gayet rahat sıcak sı torbası vs koyuyorum karnı tok bu durumu nasıl aşabilirim böyle ağlayıncada içim üzülüyor

4 CEVAP

Gitaradam

Yavru köpekte o sorun aşılmıyor. Son çare havlama tasması imiş ve kullanmadım. 6 ayı yeni bitirdi . Hala ben ya da eva yoksa ağlar. Eva ile kalinca pek sorun olmuyor evde. Kısacası ya bir arkadaşı olmalı ya da havlama tasması olmalı. Alışana kadar evden çıkarken mama alıp geleceğim gibi konuşmalarla teskin etmeye çalışmak lazım ki zaten bunu her yaştaki köpeği evde bırakırken yapmak lazım. Hâsılı yavru köpeğin mızmızlığına çare yok. Çektim çekiyorum çilesini. Üzülmeyin uzun da olsa bir süre sonra entegre olacaktır düzene.

beyzathemoc1

Ben de 1 haftaya yakındır 2 aylık bebeğe bakıyorum odadan çıkarken geri gelicem diyin kapıyı açmayacağı bi şekilde kapatın ama aralıklı olsun tam kapanmasın ve sevdiği bir oyuncağı verin

Havlasın boşver alışır zamanla

Canates

Merhabalar,

6 aylı Maltese sahibiyim. Öncelikle deneyimlerimi paylaştığımı söylemeliyim. Eve ilk gelen köpekler genellikle yanlız kalma durumundan dolayı bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum. Ben Latte eve alışana kadar aynı odada yattım. Bir süre sonra köpek bulunduğu ortama alıştı. Bu faydalı bir durum değil farkındayım. Fakat özellikle gece saatlerinde apartman için sorun teşkil edebiliyor. Ayrıca bulunduğu ortamda yemek-su gibi temel ihtiyaçlarının bulunması, köpeği oyalayacak oyuncakların olması da faydalı oluyor.