Erkek Kedi Kısırlaştırma Dikiş Bölgesi Hakkında Soru

Hasretbostn

Arkadaşlar erkek kedimizi cuma günü kısırlaştırdık aradan 3gün geçti pazar günü kontrole getirdik yarın çıkarabilirsiniz dediler biz pazar akşamı yemeğini rahat yiyemiyor diye yakalığını çıkarttık ama dikişli bölgesini yaladı birşey olmadı ama biz endişe ettik yakalığı geri taktık eğer yakalığı çıkartırsam yarasına zarar verme ihtimali varmı....

7 CEVAP

Merhaba biz ocak ayında gerçekleştirdik kısırlaştırma işlemini ve hiç yakalık kullanmadık kontrol altında tutup dikişli bölgeyi yalamasını engelledik ertesi gün kontrol gittiğimizde yarası zaten iyilesmisti. Sorun olacağını sanmam yine de veterinere tekrar sorabilirsiniz.

bademthecatt

Biz kısırlaştıralı 3 sene oluyor dişi kedim 1 hafta yakalık kullandı hiç çıkartmadık yarasını yalarsa bir sorun olursa diye korktuk isterseniz tekrar hekime danışın bir sorun olmazsa takmayabilirsiniz son zamanlarda estetik dikiş yapılan kısırlaştırma operasyonları daha çok tercih ediliyor hem patili dostumuz için hem bizim için daha iyi belki bilmeyenler varsa diye eklemek istedim bu şekilde yapan hekimlere operasyonu yaptırabilirsiniz

Jeffroshum

Siyamask veterinerimiz bize mavi spreyin büyükbaş ürünü olduğunu kedi köpeğe tercih etmediklerini söyledi. Ama yara bakım spreyleri kullanabilirsiniz tabi yalamasın.

Siyamask

Yorumum ben mavi sprey kullandım siz de kullanın gibi algılanmasın. 🍀 10 küsür yıl önce kullandık çok şükür de bir problem yaşamadan süreci atlattık.

Siyamask

Merhaba
Kedim erkekti ve kısırlaştırması dikişsizdi. Yakalık kullanmadık. 15 20 gün sanırım (tam gününü hatırlamıyorum) mavi bir sprey vermişti ameliyat yerine sıkıyorduk. Her hekimde vermiyor. Bazıları doğal iyileşme sürecine bırakıyor ki problem yaşadıklarını sanmıyorum 🍀 Geçmiş olsun

Yesilyesil9

Biraz sabredin bence hemen çıkarmayın yakalığı zarar verebilir

edmrcglu

erkek kedim biE hafta sonra dikişi çekiştirirken çıkarmıştı kan falan olmadı eti görünüyordu biraz batikon sürdüm hep kapandı kendiliğinden ilk günler yalarken ısırmamasına dikkat edin sadece yakalık daha fazla strese solmasın