Çam Paleti Kullanan?

Yesilyesil9

Kedimin mırlamasında hırıltı var sanki hep mi böyleydi ayırt edemiyorum ama kumdan bıktım gerçekten pisipisi kullanıyorum denediklerin arasında en iyisiydi ama tozutmayan yok ben maskesiz temizleyemiyorum kedim kapalı kutu da günde kaç defa maruz kalıyor çok rahatsız edici. Çam paletine geçmeye karar verdim ama elekli tuvalet almak istemiyorum çünkü yeni kocaman tuvalet aldık
Elekli şart mı?
Ve marka konusunda hiçbir bilgim yok
Orga kitty gördüm Selüloz Peleti diyor çamdan farkı ne? Vs vs kullanan varsa lütfen yardımcı olsun marka önerisi çok iyi olur

14 CEVAP

fcylan

Merhaba ben topaklanan Çam peleti kullanıyorum, markası big cat, topaklandığı için elekli almaya gerek olmuyor, kendi küreği ile halledebiliyorsunuz. Ama topaklanmayan için gerekli diye biliyorum. Bigcat'ın topaklanması ve koku hapsetmesi çok çok iyi değil ama pelet iş görüyor gerçekten o yüzden devam ediyoruz. Sadece son dönem fiyatları bayağı bir arttı.

Yesilyesil9

10L bir ay yetiyor mu ? Tozutma 0 mı ?

Yesilyesil9

Kakası nasıl oluyor o da mı topaklanıyor ?

fcylan

8 L, tek kedi için bir ay yetiyor. Tozutma sıfır, kabı doldururken fark edeceksiniz. Sadece alışma sürecinde yavaş yavaş geçmenizi tavsiye ederim yani bentonit ile bir süre karıştırmanız gerekiyor.

fcylan

Kakasının etrafını çok sarmıyor pelet, bu yüzden koku hapsetmesi zayıf kalıyor. Ama günlük kabını temizlerseniz sorun olmayacaktır.

Yesilyesil9

Çok heyecanlandım hemen denemek istiyorum 1 yaşında kedimiz ciğerleri zarar görmüş müdür acaba? Keşke daha önce kullansaydım temizliği çok zor ve çok kokuyor diye biliyordum

Yesilyesil9

Günde 2 kere temizliyordum kumu palette daha sık değiştirmem gerekir mi? 1 yeter mi sizce yani kaka emilmiyorsa basmıyor mu üstüne

fcylan

Ben toza karşı kendim de çok hassas olduğum için tozutmayan bir kum ararken buldum peleti. Kendi küreği ile temizlemesi zor olmuyor. Umarım sıkıntı olmamıştır kedinizde, uzun vadede bilemiyorum sonuçlarını akciğerleri için ama pelet güzel bir alternatif. Daha iyileri varsa ben de denemek isterim. Bigcat orta segment, şimdilik memnunum umarım sizde memnun kalırsınız.

fcylan

Kakasının üstüne basmıyor, yine aynı şekilde gömüyor. Sadece bentonit gibi tamamen sarmıyor etrafına az yapışıyor. Günde bir temizlik yeterli oluyor.

Warriorsans

Ben orga kitty markasından memnun kalmadım çok ağır bir kokusu var selüloz kokusu mu artık ne bilmiyorum ama agrobit cat kullandım ondan gayet memnun kalmıştım. Agrobitcat 40 lt kullanmıştım eleksiz bir şekilde, 3 günde 1 kürekle yada mutfakta kullanmadığınız bir elekle eleyerek kullanabilirsiniz ben öyle yapmıştım. Sonra bentonit kullandım uzun süre Şimdi elekli tuvalet aldım orga kitty kum vardı evde 20 lt onunla kullanmaya başladım kokusu çok rahatsız etti. Elekli tuvaletimin eleklerinin arası ya biraz büyük geldi yada peletin tamesi de biraz küçün ondan da olabilir bilmiyorum ama peletlerin çoğu eleniyor çok hoşuma gitmedi yinede zamanla bakalım belki kullanışlı olur. Bu arada kesinlikle pelet bentonitten çok daha sağlıklı ve ekonomik. 2 kedim var birisi kolayca alıştı diğeri bir süre kullanmadı peleti miyavladı tuvalet kabının etrafında sonra kullanmak zorunda kaldı. Ayrıca bütçeniz varsa topaklanan peletlerden de kullanabilirsiniz yada olivacat kumunu öneririm.

Sezgek

Bende yeni olivia cat aldım daha kullanmadım henüz ama yorumlar da iyi demişler bakalım bugün geçti elime daha değişiklik yapmadım kullanınca yazarım yalnız biraz pahalıya denk gelecek yani bir paketi bir kere de boşaltmak gerekiyor ayda bir temizliyorum ben tamamen ama sonuçta boşaldıkça da üzerini tamamlamak lazım sonuçta yani mamadan pahalıya gelir bu mantıkla bakarsak ki ucuz da bir mama kullanmıyorum ama bir yerde okudum betonitle karıştırıp kullanan varmış bentonitin de tozunu alıyormuş onu da deneyeceğim hayırlısı

Yesilyesil9

@fcylan teşekkür ederim 🌸💖💕 Bigcat kullanacağım iyi duruyor

oykuyildiz

Biz SAPPHİRE ORGANİK KEDİ kumu kullanıyoruz memnunuz

Gizem8822

Bizde sapphire kullanıyoruz. Kakasına yapışmıyor ama hemen temizlemek gerekiyor. Ben küreğiyle temizliyorum şimdilik memnunuz. İlk başta kumla karıştırıp kullanın hatta kumu biraz daha fazla olsun.