Bölgesel Tüy Seyrekliği

Meltemiyl

Kedimin cildinin birkaç yerinde görseldeki gibi seyreklikler mevcut. Mantar gibi yara, kabuk, kaşıntı durumları yok sadece tüy seyrekleşmiş. Ne olduğunu bilen var mıdır?

3 CEVAP

Sezgek

Şu aşamada söylemek zor mantar başlangıcı da olabilir alerji de olabilir psikolojik de olabilir mama kaynaklı olabilir eğer mamanız yeni değil belirli süredir kullandığınız bir mama ise onu eleyebilirsiniz gerçi çok çeşitli nedeni olabilir yani ben olsam ilk alerjiyi aklıma getirirdim mesela tavuklu veriyorsanız bir deneme boy balıklı alıp deneyebilirsiniz ama gözlemleyin kedinizi o bölge kalınmasa bile gözde boyunda ya da kulak arkasında kaşıntı varsa alerji olma ihtimali yüksek

bademthecatt

O bölgeyi aşırı yalıyorsa rahatsızlık hissi veriyor olabilir alerji veya dermatit olabilir bir hekime danışın isterseniz
@sezgek uzun süre yedikleri mamaya veya mamanın içeriğinde olan bir şeye karşıda hassaslaşabilir ve alerji geliştirebilirler bu kısa sürede olabilir veya 6 ay sonrada olabilir özellikle uzun kullanımda yaşanma ihtimali çok yüksek tabi yine kediden kediye değişiklik gösterir eklemek istedim❤️

Anonymus683514

Bana bir sorun var gibi gelmedi fotoğraflardan. Kediler dönem dönem bölgesel de olsa tüy döküyorlar. Birkaç gün daha izleyin eğer dökülme artar veya başka bir anormallik gözlemlerseniz kliniğe götürün bence.