Çip Konusunda

Policlal

Merhaba. Daha öncede bu konu hakkında soru sormuştum beni çok düşündürüyor :/ bazı kedi sahiplerinin çip takılan yerde hasarlı doku oluştuğu ve sorun yaşadığıyla ilgili bir şeyler gördüm. Aralık 2022'ye kadar vakit var biliyorum ve açıkcası son ana kadar beklemeyi düşünüyorum zaten kedimin kaçma ihtimali olan bir yerde oturmuyorum kendi elimde olsa taktırmam, bizim için ihtiyaç değil. Deneyimleriniz nasıl? Karneleri de kaldırıp 2023'te yapılan işlemleri çipe kaydedeceklermiş. Sizce bu yönetmelik değişir mi ya kafam çok karışık korkutucu gelmeye başladı :(

19 CEVAP

Siyamask

Sanırım hazirana kadar taktırırım. Düşündürücü bir konu ama olumlu yönden bakarsak "Evi tüy yaptı. Kokuyor. Doğal ortamı diye dışarıya bıraktım." Diyenlerin önü kesilmiş olacak. İNŞALLAH🍀

Ben yurtdışındayken kedimi Türkiye'ye getirmek için zorunlu olduğundan kaynaklı yaklaşık 3/4aylıkken taktırmıştım,takması 5saye sürmüyor enseye takıyorlar. Aslına bakarsanız kediye hiçbir zararı olmayan birşey üstüne üstlük kaçma gibi durumlarda çok işe yarayan birşey. Kedide anormal bir sağlık sorunu yoksa taktırmanın doğru olduğunu düşünenlerdedim.
Bu arada benim gibi yurtdışından getirdiyseniz il veya ilçe tarıma gidip takılan çipi Türkiye sisteminede kaydettirmeniz gerekiyor

meov

biz 3 aylıkken taktırdık. hiçbir problem yaşamadık.

Superisi814

Merhaba,
Bu yönetmelik değişir mi bilemeyiz.Her an herşey olabilir.Karnelerinin kaldırılacağı şu anda mevcut bilgi, doğru.
İşlem aşı gibi kısa sürede oluyor.Bahsettiginiz gibi bir sorun hiç duymadım.Deneyim sahibi bir hekim halledicektir.

Gizem8822

Henüz taktırmadım ama veterinere sorduğumda kolay bür işlem olduğunu, hiçbir yan etkisinin olmayacağını söylemişti

Oqrenerde06

ben korkuyorum cidden bu işlem için çokta yaptırmayı düşünmüyorum fakat mecburi koştukları için malesef yaptıracağız sonunda.

Palyaco

Hiçbir sıkıntı olmuyor rahat olun

Anonymus683514

Zencefil'e seyahat edeceği icin 2 aylıkken takıldı hicbir sorun yaşamadık

Policlal

Teşekkür ederim 🙏🏻
@siyamask inşAllah 🙏🏻

yumak_bey

ben taktırdım iğne biraz kalın sadece bir sorun yaşamadık, bence çok faydalı kedimde bizim numaramızın yazdığı bir künye vardı evdeyken çıkarttım 🥰

Anonymus683514

Zencefil'e seyahat edeceği icin 2 aylıkken twk8ldi hicbir

Yıl sonuna kadar zorunlu diyorlar cipsiz veteriner bakmayacakmiş

Yusuf1672

Cidden çok saçmaladılar çip muhabbetini yok şart yok bilmemne tamamen boş bence he kediniz kaçacak gibi biryerde ise tabiki iyi olur ama bunu şart koşma akıl karı değil birde bu yönetmelik de saçma.

Policlal

Teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏🏻

Policlal

Maalesef, veterinerde bize aynı şeyi söyledi işlem yaptıramayacağımızı belki değişir hayırlısı 🤷🏻‍♀️