Isıran Kedi

Yelda16

Merhaba kedim 3 aylık çok oyuncu hareketli ama sevmek için ne zaman dokunsak ısırıyo büyüyünce düzermi çok hırçın

10 CEVAP

Anonymus683514

Düzelir. Diş çıkardığı için ısırıyor

Şuan bebek olduğu için bunları yapıyor zamanla geçer siz oyuncaklarla oynatın elinizi vermeyin alışkanlık haline getirir

martuyl

Benimki de öyle. Seninkinden 1.5 ay daha buyuk ama 2.5aylıkken başladı ısırmaya ve ısırmayı ogrenebilecegi hiçbi etkileşimi yok :) Asla zorla sevmem, elimle, ayagımla ısırsın diye oynatmam falan ama ısırmaya başlayınca şaşırmıştım. Benzer durumda oldugumuza sevindim :D

Senin sorundan ben de kendime pay almış oldum :P

Oqrenerde06

büyüyünce düzelir çok fazla elinizle oynatmayın

Gizem8822

Çok küçük daha oyun zannediyor onu. Kardeşleriyle oynarlarken de ısırarak oynuyorlar genelde. Büyüyünce düzelir

Gizem8822

Çok küçük daha oyun zannediyor onu. Kardeşleriyle oynarlarken de ısırarak oynuyorlar genelde. Büyüyünce düzelir

aslihan_e

Büyüyünce düzelir ama siz elinizi ona uzatıp ısırmasına izin verirseniz o zaman kalıcı hale gelebilir. Sadece peluş oyuncak falan uzatın ısırması için.

pebina

Benimki ben hariç herkes onu severken kimseyi ısırmaz ama sadece beni ısırıyor 2 yaşına geldi hala öyle. Beni oyun arkadaşı olarak gördüğünü düşünüp kendimi avutuyorum. Yani veteriner oyun arkadaşı ve rakip olarak görüyordur dişilik hormonlarından dolayı dedi :D alıştım artık ısırılmaya

Arjinn

Elinizle oynatıp ısırmasına izin verirseniz maalesef öyle alışıyorlar ve büyüyünce de düzelmiyor. Eliniz veya ayağınızla oynamasına izin vermeyin , ısırdığı zaman oyuncak vb. şeylere ilgisini çekmeye çalışın.

gokhansultan

Bizde de aynı sorun vardı. ısırdığında bırakana kadar şşşşşşşşşş demeye başladık artık hemen bırakıyor ısırmayı. Önceden hayır, şşt falan diyoduk banamısın demiyordu. Şimdi şşşşşş duyar duymaz bırakıyor.