Kedi Bakımı Hakkında Yardım

Hoddie

Merhaba. Ortalama bir Tekir kedi 10 kg mamayı kaç ayda bitirir. Kullanacağım marka. [Bozita]
MyCat NOVO malt paste iyi mi kullananlar için.
İnce Taneli kedi kumumu Kalın taneli kedi kumumu. 2 sininde avantajları nelerdir.
Pisi pisi Pudra kokulu kedi kumu iyimi. Birde tozutması lazım normalde asla kokulu/parfümlü kum kullanmam ama bunun sade olanı yok ondan iyi bir kummu ve tozutması nasıl topaklanma vs. Yardımlarınız için teşekkürler.

12 CEVAP

bademthecatt

10 kg mama 5-6 ay gidiyor yediği miktara göre değişebilir. İnce taneli kumlar daha iyi tozutmayan bentonit kum bulmak zor hepsi malesef tozutuyor. Pisi pisi ince taneli pudra kokulu kullanmıştık koku hapsetmesi ve topaklanması güzel ama tozutuyor. O malt markasını kullanmadım biopetactive veya zoovitali öneririm uygun fiyatlı ve işe yarıyorlar ikisinide kullandım

Hoddie

@bademthecatt
Yorumun için teşekkür ederim zoovital ide düşünüceğim teşekkürler.

Hoddie

pardon yanlış yazmışım Birde TOZUTMAMASI lazım normalde...

NorthNight

Kedinin günlük kaç gr tükettiğine bağlı her markada her kg için önerilen gr farklı oluyor.
Yinede fikir edinmeniz için örnek vereyim bizim kedimiz için (2 yaşında kısır 4kg) ayda yaklaşık 1,8kg mama tüketiyor. 10 kg da 5,5 ay civarında yetiyor. 5-6 ay arası diyebilirsiniz kabaca.

Hoddie

@NortNight
Teşekkür ederim. 5-6 ay duymuştum fakat emin olmak için ve diğer sorularımı söylemek için açmıştım Tekrardan Teşekkür ederim.

teddybal

Pisi Pisi ince taneli çok güzel topaklanıyor ama her bentonit gibi biraz tozlu evet, idrarın dibe çökmesi durumu da yok. Pisi Pisi kalın tanelide sıfır toz var en iyi özelliği bu ama idrar dibe çökebiliyor dipten topak kazımak gerekebiliyor kalın taneli kumlarda ince tanelilere göre topak daha zayıf oluyor malesef. Bu arada bebek pudralı kokuları onların ve çok hafif belli belirsiz bir pudra kokusu var o yüzden ben uzun bir süre kullandım markayı, deneyebilirsiniz bence beğenmezseniz başkasına geçersiniz. Mycat'e pek güvenmiyorum o yüzden Nova markasi yerine bence biopetaktive catimalt ya da zoovital deneyebilirsiniz onlar da çok uygun fiyatlıydi diye hatırlıyorum.

teddybal

https://www.suzionline.com/kedi/kedi-malt-macunu-incelemeleri-en-iyi-kedi-malti/

Şuradan inceleyebilirsiniz dediğim maltlar da geçiyor.

Hoddie

@teddybal
teşekkür ederim. NOVO dan güzel yorumlar okudum ondan fiyatıda orta diyebilirim sevdiğim bir youtuberda kullanıyor onun için sordum dediğiniz maltları inceleyeceğim.

teddybal

Volipet mi😅 Onda hep görüyorum ama kendi t rendyol sattığı için kullanıyor diye düşündüm ben.

teddybal

T rendyol mağazasında* olacaktı eksik yazmışım.

eneskolon

Normal ağırlıklardaki bir kediyen 6 bucuk ay gider

Hoddie

@teddybal
evet :D volipet