Kedi Tırnak İzi! Ayağımı Baya Tırmaladi

Fethiye07

Normalde kedimin tırnaklarını keserim bugünde kestikten sonra üstünden atlarken yeni kesilmiş tirnaginin kesimi tarafıı baya çizdi . İz kalmamasını istemiyorum zaten ellerimde var. Lütfen ne sürebilirim

10 CEVAP

goknur

Benim bundan 15 gun once yuzum yandi. Plastik cerrah bana bepanten plus krem tavsiye etti gidip aldik eczaneden surduk surekli yuzume suanda hicbisey yok yuzumde kolumda yanmisti ayni sekilde kolumdada yok suanda bisey. Bepanten plus alabilirsiniz. 2 cesidi var bepantol ile karistirmayin lutfen.

Heiter

İz kalmaz merak etmeyin bence. Bende vakti zamanında yanık için aldığım Madécassol krem vardı, yaraların çabuk iyileşmesini sağlıyor ve ferahlatıyor ama elinizde varsa deneyin. Yoksa ayrıca almayın yani.
Yine söylüyorum: iz kalmaz ama yanma hissi için eczacıya sorun mutlaka bir tavsiyesi olur. Ayrıca cildiyeye gitmek gereksiz olur.

Fethiye07

Cildiye gitmeyi düşünmemiştim ama en azından elimin altında bir krem olsa iyi olur kedim yavru daha çizdiğinin farkında değil. Elimde hassas 3 yıl önceki kedimin izi kaldı... Tavsiye için teşekkürler

Heiter

Aslında en doğrusu, eczaneden bu ve buna benzer yaralar için kullanabileceğimiz bi krem alıp el altında bulundurmak ya neyse. Geçmiş olsun bu arada.

Yampirik

kedim yavruyken el kol ayaklarımızı çok çiziyordu kanıyordu teramisin sürerek iz miz kalmıyor merak etmeyin

Fethiye07

Tamam inşaAllah eczaneye gideceğim müsait bir zamanda yanıtlar için teşekkürler

K3L3B3K

Kimisinin cilt yapısı farklı olduğu zaman geçmiyor 3 ayrı cildiyeciye gittim sonuncusu geçmez dedi son noktayı koydu :D

Fethiye07

Bu arada Göknur hanım geçmiş olsun

mervegck06

eğer açık yara değilse aloe vera iyi geliyor eşimin eli 2. derece yanmıştı aloe vera sürdük ve şu an hiç iz yok. ama açık yara var ise SAKIN kullanmayın

Gamzedonmez

Oksizinc hemen geçiriyor sarı kantaron yağı da