Gece Kaldığı Bahçede Havlama Sorunu

byhs

Merhaba, köpeğimiz geçtiğimiz yazdan bu yana aşıları tamamlana kadar evimizin bir odasında kaldı sonrasında da kış olduğu için orada tuttuk, bir ay kadar önce kulubesi olan bahçede kalmaya başladı kulubeye alıştı giriyor yatıyor uyuyor onluk bir sıkıntımız yok. Gündüz durduk yere dakilarca havlamiyor fakat sadece geceleri 1 haftadır cok fazla havladi herhangi bi sağlık sorunuda yok elimden geldigince gezdiriyorum gunde en az iki kez, bahcesi de büyük bir alan rahat oldugu bi alan, balkonunuzun ışığını da açık bırakıyoruz çok karanlık degil ki odada kaldığı dönemde de loş ışıkta uyuyordu geceleri havlamiyordu, dün gece tam 40 dakika boyunca havladi ben yanına indigimde susuyor, kendine kucuk bir alan belirledi tuvaletini de hep oraya yapıyor onluk bir sıkıntımız da yok,duzensiz ilgileniyoruz belli bir saatimiz olmuyor kim musaitse elimizden geldigince ilgileniyoruz gecede ilgi mi bekliyor anlayamıyorum gercekten ama dedigim gibi bir haftadir bu sekilde,evimiz site icerisinde.Aklima gelen detaylar bunlar fikirlerinizi tavsiyelerinizi paylasabilirseniz cok sevinirim, 10 aylık kısır dişi presa

7 CEVAP

blue_hpood

kral köpek ailesi’ni takip edin lütfen, köpek beden dili öğrenmenizi de tavsiye ederim.

ByTogi

Büyük ihtimalle sizden ilgi bekliyor geceleri onun için daha gergin oluyor. Ancak her bağırdığında yanına gidip onu severseniz bunu yapmaya devam edecektir.

Blhs

Ortam değişikliği yaşadiğindan kaynaklanıyor olabilir.Fakat siz her havladığında ona beklediği ilgiyi sağlarsanız muhtemelen aşması biraz daha zorlaşacak.

ByTogi

Dışarı çıkıp onu uyarım alırsınız ama sevgi gösterisinde bulunmanız bu sefer sizi her istediğinde havlayarak ilgi beklemesne sebep olur.

ByTogi

Hayır onunla sevgi dolu ilgilenirseniz yaptığının yanlış olduğunu anlamaz ve işte o zaman alışkanlık haline getirir ve havlar.

byhs

Anlıyorum haklısınız sanırım bunu kabullenmem gerekiyor artik :) Tesekkur ediyorum

byhs

40 dakika boyunca havladiginda mecburen bakmak zorunda hissettim, bir de ilgilenmessem havlamaya alışır süreklilik kazanır diye de korkuyorum