Kedimi Balkona Çıkarmalı Miyim?

Mia2021

Arkadaşlar havalar ısındı Düşünün Van'da bile baya iyi havalar Kedimi ben ara sıra balkona cikariyorum evimiz küçük 1 tane pencere ve balkona çıkan bir kapı var sadece çok sık havalandırmayorum arada kedimi Balkona cikariyorum kamp sandalyesinin üstünde biraz oturuyor sizce doğru birşey mi yapiyorum evde sürekli diye hava alması için günde 15 20 dk falan

11 CEVAP

blue_hpood

havadan hastalık falan kapmaz fakat balkonunuzda koruma yoksa asla ama asla çıkarmayın. 100-200'e balıkçı filesi kaplattık biz balkonu. düşerse veteriner masrafları 3000+ lirayı bulaabilir ve çekeceği acı da cabası. koruma olmayan bir balkona/cama kedinizi çıkarmayın.

blue_hpood

balkonunuzda file var mı?

aslihan_e

Eğer eviniz özellikle müstakil ya da ilk katlardaysa hastalık kapma ihtimali var. Bizim kedilerimiz balkondayken bahçeye gelip uzakta hapşuran bir kediden nezle kaptılar. Ayrıca en son hastalanan kedimde veteriner evden hiç çıkmasa bile havadan kapabilir dedi. Ancak yüksek katlardaysanız bu daha zor. Onun dışında eğer yüksekteyseniz ve file yoksa her zaman düşmesinden korkmalısınız. Kediler aniden bir sinek peşine bile atlayabilir.

Cennet29

Balkonunuz korunaklı mı tamamen yaz gelince çıkarın bence azcık serin havada üşütebilir. Ve kediler sinek kelebek görünce hiç ummadığınız yerlere atlayabiliyor akıllarını kaybediyorlar. Bence benimki düşmez çıkmaz atlamaz demeyin hayvan bu ne yapacağı belli olmaz :)))

Mia2021

Cam değil fakat düşebileceği konumda değil aşağı düşmesinden değilde acaba havadan bir hastalık kapar mi diye endişeleniyorum

gokhansultan

Eviniz alt kattaysa ve çok kedi olan bir yerdeyse hastalık kapabilme ihtimali az da olsa var. Ben de file yaptırdım havalar ısınmaya başladı diye arada çıkıp sinek yiyip geri geliyor :D

BiciriginAnnesi

Balkonunuz korunaklı ile çıkarabilirsiniz

Ankara da havalar değişik güneş çıkıyor soğuyor derken hava güzel ısınıyor yavrular balkonda oyun oynuyor orada bir kaç saat güneşlenip uyuduklari da oluyor
Fark ettim ki ne zaman balkona çıkıp vakit geçirseler akşama ishal 🤦🏻‍♀️üşütüyorlar Anne de dahil

Havalar tam ısınmadığı sürece balkona çıkartmayı düşünmüyorum.

Mia2021

3 kattayim rezidans zaten sokak ta kedi köpek yok Balkonum korunaklı ama havadan birşey kapar mi kedim hastalık falan çok seviyor güneşe doğru uyumayı bende oturuyorum yanında

Palyaco

Kediler dışarı havaya bayılır saten günde 15 20 dakika güneş görmesi gerekiyor balkonunda korunaklı ise çıkarır

Kontesiim

Lütfen balkonunuzda korunak yoksa çıkartmayın tüm önlemlerinizi alın öyle çıkartın her ihtimali göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bu arada ben de yazın kızımı balkona çıkartıyorum ancak balkonumuz kapali balkon üsten açıyoruz camları ve ben yanında oluyorum biraz güneşlenip camdan bakıyor ve içeri giriyor. Açık balkona çıkartmıyorum ne olur ne olmaz düşüncesindeyim. Kediler güneşlenmeyi seviyorlar siz de önlem alarak çıkartabilirsiniz bence :)