Doğum Yapan Kedinin Ölü Yavrusunu Nasıl Alabilirim?

kubra25

Kedim bugün doğum yaptı ama yavrulardan biri ölü. Ölü olanı vermiyor. Ne yapmam gerek, nasıl alabilirim? Almam gerekir mi?

6 CEVAP

Keyfimbilir

Diğer yavrularla aynı yerde durması sağlıklı olmaz. Anne kedi tuvalet vs için gittiği an o görmeden alıp gömebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım.

BiciriginAnnesi

Almanız gerekiyor şuan anne için çok zor dönem ölü yavrusunubgördükçe depresyona girecektir hatta sütü bile kesilebilir diğer yavrular ile ilgilenmeyi bile kesebilir oyüzden annenin dikkatini başka bir şeye çekin bir an önce ölü yavruyu alın ordan illaha ki verecektir korkmayın bize birşey yapar diye

Önce anneyi sevin başını okşayın daha sonra alın yavruyu

kubra25

Teşekkür ederim.

cat_expert

2 kişi kedinin yanına gidip biri yaş mama veya ödül mamasıyla anne kediyi dışarı çıkartıp dikkatini dağıtacak diğer kişi de ölü kediyi alacak.

Anne kedi ölü yavrusunun yanından hiç ayrılmıyorsa kalın bir eldiven giyip kendinizi koruyarak ölü yavruyu alabilirsiniz.

aslihan_e

Kediler genelde içgüdüsel olarak ölü yavruyu yerler. Depresyona gireceğini sanmıyorum. Fazla rahatsız etmeyin. Tedirgin olmuş ki vermiyor. Hiç müdahale etmeden beklemeniz gerekliydi. Mamaya falan kalkınca alırsınız.

Cennet29

Geçen yıl benim kedimde doğurdu gizli biyere doğurdu 1 gün ellemedik stres olmasın diye kaç yavrusu vardı onu bile görmedik. 2.gün gittim baktım yavruların biri ölü ve yavruyu bırakıp ordan cıkmıyor mama bile yemiyordu ölü yavruya sahip cıkıyordu. Kedim başka yöne bakarken ölü olanı alıp arkama attm hızlıca 😂 fark etmedi bile. Diğer yavrularla ilgilendi ve normal yaşantısına devam etti