Sürekli Ağlıyor Mama İstiyor

akarhan35

Köpeğim 2 aylık cane corso 45 günlükken bana geldi şuan 60 günlük 15 gün geçmesine rağmen halen ağlıyor sürekli mama derdinde geceleride ağlıyor günlük yemesi gereken mama 70-100 gram arası 130 gram veriyorum dahada istiyor çok yiyincede ishal oluyor haliyle ve geceleri dahil resmen uyumuyor sürekli yanında birini istiyor ağlıyor pek aldırış etmek istemiyorum çünkü tolere ettikçe daha fazla yapıyor ellemessem 15 dakka sonra susuyor bunu nasıl aşabilirim yardım

3 CEVAP

Yusuf1672

Kediler çocuk gibidir. Ağlarlar ve sizi elde ederler siz çizginizi koymalısınız.

eneskolon

kedi ve köpek türünde öğrendiğim tek bir şey var oda mama konusuna sınır koymak sürekli istiyorlar sonları yok yani eğer yeteri kadar veriyorsanız fazlasını istediğinde izin vermeyin

FECEVIT

Aktivite yaratın sizi ele geçirmesine izin verirseniz hakimiyet onda olacaktır. Siz sınırlarınızı koymalısınız zamanla dahil olacaktır. Örneğin ben mamasını veriyorum 5 dk bekliyorum izliyorum onu ama ona çaktırmadan başında beklemeden yemedği zaman kaldırıyorum ki yemek yeme saatleri belli olsun. Sonra acıktığı zaman mama kabının yanında oturuyor dolu dolu vermiyorum önce ölçüsünün yarısını veriyorum yeme isteği çoksa tamamını veriyorum. ama saat belirledim o saat dışında ağlasa da vermiyorum oyun oynuyorum ve enerjisini atmasını bekliyorum.Daha çok acıkıyor ve saati geldiğinde veriyorum. Gün içersinde zaten ödül maması da dahil ettiğim için en azından yemek saatlerinin net olması çok önemli.