Kedimin Tüy Dökümü Azalmıyor

Pisiuuu

Merhaba herkese

Kedim chinchilla ve himalayan cinsi bir kedi yani tüyleri çok uzun. Tüy bakımı için sürekli faydalı destekleyici şeyler kullanıyoruz veterinerin izleminde tabiki fakat tüy dökümü azalmıyor.

Taramasını içinde uygun bir tarağımız var bunu soracaklar için de şimdiden söyleyeyim.

Ben artık tamamen mama kaynaklı diye düşünüyorum. Mamasını zaten değiştirmek istiyordum.

Tavuklu mamalara alerjisi var. O yüzden sadece balıklı kullanıyoruz.

Sizden ricam bu tarz uzun tüylü kedi sahiplerinin yaptıkları neler ?

Hangi ürünleri kullanıyorsunuz,nelerden memnun kaldınız?

Hangi mamayı kullanıyorsunuz?

(Küçük bir not düşeyim zamanında Royal Canin hassas tüylü kedi maması da kullandık çok fena yaptı tüylerini resmen kedimin tüy oranı azaldı o kadar çok tüy döktürdü ve köklerini sağlıksız bir şekle soktu)

2 CEVAP

Warriorsans

Tüyler konusunda favori mamam kesinlikle acana pacifica. Şimdiye kadar denediğim markalar arasında acana pacificaya yaklaşan bile olmadı. 2 kedim var biri maşallah çok az tüy döküyor ama diğeri deli gibi tüy döküyor. Acana pacifica kullandığımız zaman neredeyse hiç dökmüyordu

gokhansultan

Tüy konusunda acana pacifica çoğunlukla öneriliyor, ben nd oceanda da tüy sıkıntısı yaşamıyorum. Veterinerimle konuştuğumda tahılsız mama ile beslenen kedilerin tüylerinin daha sağlıklı ve parlak olduğunu söylemişti zaten. omega-3, çinko, biyotin, a ve e vitaminleri bakımından zengin mamalar kullanmalısınız.