Kedi Çiftleşmesi

Aynı baba ve farklı annelerden doğmuş iki kedi çiftleşebilir mi? Doğumda ya da yavrularda bi sıkıntı olur mu ?

5 CEVAP

NorthNight

Baba aynı, yani gen havuzunda ortak bi nokta var, soy aynı. Çekinik genle taşınan babadan aldıkları bir hastalık varsa yüksek ihtimalle açığa çıkar. Yavrularda kalıtımsal hastalıklar görülebilir.

Hoddie

Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Böylelikle farklı genlerle daha sağlıklı olacağını düşünüyorum.

meov

akrabalık ilişkisi bakımından çok yakınlar bence o topa girmeyin derim. yavru alacaz diye hastalıkla, sakatlıkla uğraşmayın. ama yine de siz bilirsiniz.

teddybal

Bırakın akrabalığı (akraba kedilerin çiftleşmesiyle de genetik hastalıklar çıkabiliyor) aynı babadan gen aldıkları için onlar kardeşler, tabi ki sıkıntı çıkar.

Thekedi

Anneleri farklı olsa da kardeş oluyorlar. Nasıl insanlarda kardeş ve kuzen evlilikleri sıkıntı oluyorsa hayvanlarda da böyle.