12 Gündür Kızgınlıkta Olan Kedim

BiciriginAnnesi

12 gündür kızgınlıkta kedim artık kasılmaktan helak oldu yavrum onun o halini görmek canımı yakıyor
Her saat başı bağırıyor yerlerde sürünüyor kapıya gidip miyavliyor
Sürekli kasılma halinde birşey olacak diye korkuyorum

Kızgınlık dönemi ne zaman bitecek arkadaşlar bu süre biraz uzun oldu randevumuz var ama kızgınlık döneminden çıkamadığı için hiç bir veteriner müdahale edemiyor riskli
Zaten yapan yer olsa bile ben yaptırmam kızımı kaybedemem

Nasıl sakinleştiririm kızımı bu süreyi yaşayıp nasıl atlattınız

10 CEVAP

teddybal

https://youtu.be/PPawhLN-rUg

İnternette bazı asılsız şeyler öneriliyor kuyruk sokumuna elle bastırmak, kulak çubuğu vs. gibi, aman yapmayın çok yanlış, üstteki videoyu izlerseniz 3:20 'den sonra veteriner de kediyi provake edicek temastan kaçınmanız gerektiğini söylüyor.

gece18

Kafasını dagıtmak için oyalatın lütfen. Bol bol oyunlar oynamaya çalışın oralı olmasa bile karşısına geçip onu oyuna teşvik edecek bir şeyler yapın.
Nane ve matatabi şeyler deneyebilirsiniz.
Sakinleştirici müzikler açabilirsiniz iyi gelecektir. Göbek ve but kısımlarını okşayın sıcak tutun.

Ve asla hormon iğneleri kullanmayın. Geçmiş olsun, sevgiler.

meov

bizimki ilk kızgınlığa girdiğinde 6 aylıktı. veteriner çok küçük buldu, kısırlaştırmayı önermedi. bizde ne yapabiliriz diye internette gezerken youtube'da kedi kızgınlığı nasıl giderilir videoları gördük. ne kadar doğru olur bilmiyorum ama işe yaradı.

bademthecatt

İlk zamanlar kızgınlığa girdiklerinde 3-4 gün sürüyor ama sürekli belirli aralarla girince 15 güne kadar çıkabiliyor. Bilinenin aksine işinde iyi vet.hekimler kızgınlıktada kısırlaştırma yapıyorlar benim kızım kızgınlıktayken kısırlaştı bir problem olmadı bence sizde kızgınlık bittiğinde hemen randevu alıp kısırlaştırın

BiciriginAnnesi

Teddybal

Ya öyle aptalca iğrenç şeyler yapanlar gözüme görünmesin elimde kesin kalırlar neyse çok bu konuya girmeyeceğim yapan sapıklar da varsa aklillarini başlarına almalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Videoyu kesinlikle izleyeceğim
Teşekkürler

BiciriginAnnesi

Bademthecatt

Evet ilk kızgınlık 3-4 gün sürüyormuş yanlız bizim kızın ilk kızgınlığı çok ilginç olduğu için ve bizde bu konuda çok bilgisiz olduğumuz için anlamadık

Doğum yapali 2 aya yaklaşacak son 12 gündür kızgınlık zirve yaptı yavrum perişan oldu

Ankara'da aramadığım veteriner kalmadı hepsi yapamayız diyor masa da kalırmış ya da çok fazla kanamadan kaybedebiliriz dediler .

Yakın arkadaşımın kedisinde aynı şekilde kızgınlık dönemine girdi ertesi gün veteriner getirin yapalım ameliyatı demiş ve sorunsuz bir şekilde yapıldı sağlıklı da masallah

Veterinerlerin hepsi niye böyle diyor ki peki anlamadım 🤷🏻‍♀️

Kızgınlığın bitmesini bekliyoruz yoksa randevu hazır bekliyor 12 gün sonra ameliyat olacak doğum yapali 2 ay olacak çünkü ama benim kız hâlâ kızgınlıktan çıkamadi

bademthecatt

Evet kanama ihtimali olduğu için yapmıyorlar ama dediğim gibi işinde iyi hekimler yapabiliyo sorunsuzda geçiyo bulamadıysanız hekim en iyisi beklemek ama kızgınlıktayken başka bişeyle oyalamak çok zor dikkatlerini dağıtmak çok zor umarım birkaç güne geçer ve kısırlaştırırsınız

BiciriginAnnesi

Çok zor oyun da oynamıyor kanmıyor ki , tek strese girmesin bağırmasın diye hâlâ ayaktayım ben yatınca başlıyor ama kalkınca yanında olunca sesi bu saatlerde çıkmıyor öğleden sonra tekrar başlıyor tek dileğim bir an önce bu durumdan çıkması çıktığı dakika doğru kısırlaştırmaya

BiciriginAnnesi

Gece18

Dediklerinizi harfiyen uyguladık elimizden ne geliyorsa sabah kadar oyunlar oynadık sırf unutsun bir süre diye en fazla yarım saat sonra tekrar devam ediyor

Artık oyunlar da dikkatini çekmiyor kandıramazsınız beni diyor
Nane ve matatabi denedik hic faydası olmadı

Sakinleştirici müzik açtım müzikle birlikte bagirmalar eşlik etti o da işe yaramadı

Göbek ve but kısımlarını oksadik sevdik ters tepti daha çok bağırmaya başlıyor yerlerde yuvarlanıyor

Hormon iğneleri nasıl insanlar üzerinde çok büyük zararı varsa hayvanlar üzerinde de kesinlikle zararı var asla başvurmayacağım yöntem

Çok teşekkürler.

BiciriginAnnesi

Meov

Bizim kız ufak daha diye kısırlaştırma yapmadık gözümüze gerçekten çok ufak geldi ta ki 4 gün sonra evini bulup 2 ay dışarı çıkmayıp daha sonra doğum yapınca bizim kızın genç kızlığa çoktan adım atmış hatta anne olma yolunda hızla ilerlediğini anlamış olduk bu da bize ders oldu

Youtubede ki o videolara kesin bakacağım teşekkürler