Brit Care Hakkında

eneskolon

brit careyi bu sitedede diğer yerlerdede cok arastırdım tamı tamına %80e 20 oran var diyebilirim %80 lik iyi kısım çok iyi geldi tüyleri düzeldi ağız kokusu azaldı değerleri güzel çıkıyor derken diğer kısım ciddi şikayetlerde bulunmuş bu konu üzerinden brit careye bir mail attım böbrek ve ishal sorunu hakkında nasıl bir yorumunuz var dediğimde My comments are „no comments“ gibi iddali bir cevap verdiler mamamızın güzelliğini size göstermek için ürünlerimizden yollamak istiyoruz gibisinden bir cevapla karşılaştım elime ulaştığında deneyeceğim bu kadar takmamın sebebi içeriğinin çok güzel gözükmesi yorumlarımı bu konunu altında güncellerim aklında soru işareti olan varsa onlarada bir fikir belirmiş olur

24 CEVAP

miabia

bizimkisi ilk yediğinde çok cıvıktı dışkısı 1 hafta düzelmeyince mamayı vermeyi kestim maalesef sürekli arkasını silmem gerekiyordu çok stres oluyordu, hiç bu durumu yaşayan ve atlatan oldu mu acaba, içeriği bence de diğer mamalardan iyi şuan proplan veriyorum istemeyerek

Anonymus985465

Yukarıdaki açıklamama rağmen kedisine Brit Care yedirmek isteyenlere, petlebi satış fiyatı altında ve kargo alıcıya ait olmak üzere evimde serin bir ortamda sakladığım tavşanlı/tavuklu kısır maması, hindi+somonlu sensitive mama ve kitten mama gönderenilirim.

Anonymus985465

Veterinerin fikrini almak için, sözkonusu taşların oluşumunda kuru mamaların payını sorduğumda, kedilerin iştahla yemesi için mamaların içinde bulunan tatlandırıcı gibi katkı maddelerinin, ayrıca şu an hatırlayamadığım bir mineralin de sebep olduğunu söyledi.

Anonymus985465

Aslında insanlara uygulananlar hayvanlara da uygulanıyor.
Hatta bağımlılık yapan maddeler de dahil.

Selenay1

Valla bu mamalar tuhaf ya ndde de çok fazla tüy dökülmesi arttı diyen vardı o bazen protein oranı fazla geldiğinden oluyormuş sanırım brit care için ishal diyen çok var ama ben alıştırarak vermememe rağmen hiç ishal olmadılar gerçekten kediden kediye değişiyor mamalar

Warriorsans

Bizde malesef ishal yapıyor hemde 2 kedimde de. Daha önce tavşanlı olanı denemiştik o süreçte ciddi bir ishal sorunuyla yüzleştik mamadan mı değil mi emin olamamıştım ama 400 gr lık tavuklu üriner mamasını almıştım evde duruyordu bizimkilere ne zaman versem hep kakalarını yumuşattı hatta ishale yakın yaptılar tek seferlik yemeyle bile. Bende sokaktakilere verdim mecbur. İçerik olarak çok seviyorum ishal falan yapmasa sanırım her çeşidini alırdım bu mamanın :(

Selenay1

Brit carede renklendirici, koruyucu, gmo ve soya yok. Her ne kadar hills royal canin ve proplan sevmesem de bu markalar da dahil olmak üzere, brit care de kedilerin sağlıklarına önem veriyorlar. Bu markaların hiçbiri amaan böbrek hastası olabilir ama salla ya diye düşünmüyor. Yukarıdaki arkadaş başka bir mama kullansa da bu sıkıntılar çıkardı kedisinde. Ki brit care in özellikle idrar yolu ve böbrek destekleyen bir maması varken kalkıp da tüm suçu bu mamaya yüklemek çok büyük haksızlık diye düşünüyorum.

Selenay1

O kadar sinirlendim ki gidip brit care'in içeriğindeki tatlandırıcıları araştırdım. İçerisinde yapay tatlandırıcı yok. Pek emin olmamakla beraber tatlandırıcı olarak geçtiğini anladığım Fos sindirilemeyen bir şeker ve aslında probiyotik. Yani ana amaç kedilerimizin vücudundaki yararlı bakterileri beslemek. Mos da onunla birlikte kullanıldığında daha etkili olan aynı şekilde bir probiyotik. Gidip okursanız birçok faydasının olduğunu görürsünüz(sindirim sistemini desteklemek, minerallerin emilimini arttırmak). Ayrıca bu tatlandırıcıları hills royal canin farmina markaları da kullanıyor. Gerçekten bu tarz insanlara o kadar sinir oluyorum ki okunacağını bilsem en ufak tanesine kadar mamaları araştırıp yazarım

Sezgek

TATA4242 yorumunuza ne yazık ki katılmıyorum karaciğer yağlanması dediğiniz şey böyle on yılda olan bir şey değildir iç organ yağlanması bir sene gibi bir sürede bile başlayabilir ben kedime baştan beri iyi olduğunu düşündüğüm için proplan kullanıyordum iki aylıkken sahiplenmiştik kedimizi hem gözle görülür bir kilo artışı hem de kısırlaştırılırken verin söylediği iç organ yağlanması vardı kedim yaklaşık 6-7 aylıkken kısırlaştı ve görünümü fit bir kediydi ama vetin bana dediği kedin hiç göründüğü gibi değil inanılmaz yağlı uterusa zor ulaştım ama ilginç bir şekilde bunun mamadan olabileceğini söylememişti sonra kısır mamasını da kullandım kilo problemi yaşadık zayıflatmak içim çok uğraştım belli bir kiloya indirip fixlenmişti ama mesela şimdi brit care e geçtik gayet düzenli yemesine rağmen kilo verd resmen o yağları eridi anlaşılıyor sarkma oldu kızımda yani yağlanma görmek için uzun yıllar gerekmiyor