Brit Care Hakkında

eneskolon

brit careyi bu sitedede diğer yerlerdede cok arastırdım tamı tamına %80e 20 oran var diyebilirim %80 lik iyi kısım çok iyi geldi tüyleri düzeldi ağız kokusu azaldı değerleri güzel çıkıyor derken diğer kısım ciddi şikayetlerde bulunmuş bu konu üzerinden brit careye bir mail attım böbrek ve ishal sorunu hakkında nasıl bir yorumunuz var dediğimde My comments are „no comments“ gibi iddali bir cevap verdiler mamamızın güzelliğini size göstermek için ürünlerimizden yollamak istiyoruz gibisinden bir cevapla karşılaştım elime ulaştığında deneyeceğim bu kadar takmamın sebebi içeriğinin çok güzel gözükmesi yorumlarımı bu konunu altında güncellerim aklında soru işareti olan varsa onlarada bir fikir belirmiş olur

24 CEVAP

Pofupof

Ben tavşanlı kısır mamasını severek kullanıyordum. İshal gibi filan da bir problem yoktu. Yaklaşık 6 ay filan yedi bizimki. Sonra bir anda öbek öbek tüy döktü. Karaciğer değerleri yükselmiş. Bir sürü tedavi sonrası şimdi Vet serisi virbac yiyor.
Bu kadar iyi içerikli bir mamaya laf söylemek istemiyorum. Bizim kedi mi tırt yoksa mama mı bilemedim

bademthecatt

@theyusra hangi çeşidini kullanıyorsunuz bizde bir sonraki mamamızı brit care seçicez

theyusra

şu an hair&skin olanı yani sarı paketi kullanıyoruz. bir dahaki ay böcek ve balıklı olanı, daha sonra da almaya devam edersem sensitive almayı düşünüyorum.

Aysh

Nd de kabızlık cekıyor ve skldıgı için mama yemek ıstemıyordu veterıner tavsıyesıyle brıt care aldım 10 gün oldu kabızlıgı gectı tuvaletten Zafer kazanmış gbı koşarak çıkıyor :)istahlada yıyor bn çok memmunm

theyusra

biz de brit care kullanıyoruz şu an, ilk bir kaç gün yumuşak dışkı oldu sonra düzeldi. onu da ilk defa tahılsız mama yemesine bağlıyorum, bu zamana kadar hep düşük tahıllı beslenmişti çünkü. benim tek memnun olmadığım yönü PANDORANIN ÇOK SEVMESİ, sürekli mama yemek istediği için kefir, yoğurt, tavuk gibi sağlıklı hiçbir şey yediremiyoruz. bu durum düzelmezse ikinci bir paket alırım belki ama üçüncü paketi asla almam.

ebusvenus

Ben de bugün kısırlaştırılmış tavşanlı aldım ama yedi 10 dk sonra kustu hızlı ve çiğnemeden yuttuğu için olduğunu tahmin ediyorum. Daha 4 gün oldu kısırlaştırdığımız korkumdan bi kaç gün sonra vermeye başlayacağım yaralı yaralı tekrar kusmasın

Anonymus985465

Brit Care ile beslediğim 9 taşındaki evladım 4 farklı veterinere rağmen tesavi gününden itibaren 2,5 ay içinde korkunç acılar çekerek böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.
Kardeşi, idrar torbası struvit taşları dolu olduğundan idrar yolu tıkanıklığı ve enfeksiyonu nedeniyle günlerce serum ilaç aldı, sonda takıldı, tıbbı nama yedi. Tekrarladığı için sil baştan. Tıbbi mamaya devam. Bir kaç gündür iyiyiz.
11 kedim var ve evde kilolarca paketinde duran brit care'i hiçbir kedime yedirmiyorum.

TATA4242

Arkadaşlar bir mama bu kadar kısa sürede iyide gelemez kötüde gelemez kısaca iyi gelip gelmediğini zaman gösterir.Sigara içen bir bireyin dahi sigaranın zararlarını zerre hissetmeden sağlıklı bir birey ile yaşam süresi aynı olabilmekte.Bunu alkol kullanan vb.insanlar içinde düşünebilirsiniz.Yani kısaca anlatmak istediğim şey insanların anlamak istemediği ya da anlamadığı şey bu tamamen kişinin bağışıklık sistemi ile alakalı bir durum.Sigara içen insanlar korona olup güle güle hastaneden çıkabilir ya da pat diye kalpden dolayı ölebilir.Ayni şekilde her gün spor yapan bir bireyde koronadan ölebilir ya da kalpden gidebilir.Burada önemli olan yaşam kalitesi ve bağışıklık sistemidir.Bazilarida mamanın karaciğer yağlanması yaptığını söylemekde açıkçası böyle birşey pek mümkün değil,karaciğer yağlanması uzun vadede ortaya çıkan bir durumdur öle tak diye kendini belli etmez.Zaten yeni mamaya geçişte karaciğer yağlanması gozlemlendiyse o eski manasından kaynaklanıyordur ya da önceden var olan yeni mama ile açığa çıkmıştır.Simdi diyeceksiniz ne diyor bu deli yıllarca mama analizleri yaptım ve bir çok mamayı kendi kedimde kullandım ve açıkçası gördüğüm tek şey mamanın içeriğinden çok kedinin verdiği tepki önemli.Ucuz mamalar inanılmaz bir şekilde kedilere dokunmuyor pahalı mamalar gerek içeriği ile gerekse kendilerini sürekli yenilemelerinden dolayı kediye daha fazla zarar veriyor.Bu sebeple ucuz mamaların kalıcı olmamak şartıyla rotasyonlu şekilde farklı markaların kullanılmasının uygun olduğunu düşünüyorum.Yani size şöyle söyleyeyim kgsi 20 TL olan mama ile kgsi 50-60 TL olan mamanın kedime verdiği görünür fayda -zarar ilişkisine baktığımda pek bir fark göremedim.Ayriyetten senelerdir ithal hiçbir mamanın fiyatını hakettigini düşünmüyorum.Brit premium 2021 Ekim 8 kg 220 TL iken şu an 2 katı fiyatlara satılmaktadır ve bu açıkça fahiş fiyat başka bir şey değil.Ekimde dolar ort 9.5 2022 Ocak ort 13.5 ise ve dolar şu an 19 TL değil ise bu durum normal değildir.

TATA4242

Sanırsam karaciğer yağlanması ile dış yağlanmayı birbirine karıştırıyorsunuz karaciğer yağlanması olan hastalıktır ve nedeni tam olarak bilinmemektedir.Obez kedide görülebilir,zayıf kedide görülebilir.Bunu tetikleyen başka bir hastalık neticesinde karaciğer yağlanması ortaya çıkar yani tek başına ortaya çıkmaz,belirtileri kendini kolay belli etmez anlaması güçdür ve son aşamalarda iştah kaybı ve zayıflama görülmesiyle beraber vet.hekimin kapısı çalınır.Kedide sarkmadan bahsetmişsiniz bu sarkmada hiç normal değildir.Kilolu bir kedi zayıfladığında asla sarkma gözükmez bu durum bir hastalık belirtisi olabilir ya da kedinizi görmediğim için primordial pouch olabilir.Diyet mama vb.diyet değişikliği kademeli olarak yapılmalıdır.Obez kedinin zayıflaması için mamasını kademesiz kesen sahipleri kedilerinin karaciğer yağlanmasına yakalanmasına sebep olmaktadır.

Sezgek

Benim anlatma şeklimden iç organ yağlanması ve karaciğer yağlanması aynı gibi anlaşılmış haklısınız aynı değildir ama dediğim gibi on yılda çıkan bir şey değildir ki sizde zaten bşr anda çıkabileceğini söylemişsiniz mama kaynaklıdır zaten kimse de diyemeze öte yandan ilkel kesenin ne olduğunu biliyorum gayet sağlıklı yavrum merak ettiğim için zaten değerlerine baktırdım bir problemi yok inanılmaz hareketli de bir kedi ama arka bacak kısmı böyle sarktı yani bir anda kesmedim tabiiki de mamayı o kadar cahil değilim zaten hayvanı aç bırakarak değil lazer peşinde koşturarak verdirdim ilk kilosunu gayette sağlıklı vermişti ama fit bir kedi olamadı hiç bir zaman proplan kullanırken şu anda bir aya yayarak brit care geçtik ve günlük önerilen miktar kadar veriyorum şu anda fit olmaya yakın bir kedi haline geldi hala çok çevik atik ve nerdeyse 4 yaşında olmasına rağmen inanılmaz hareketli yani kısacası proplan yağlanma yapan bir mama ve bu mamayı bıraktığımız an gözle görülür bir fark gördük ben brit care çok muazzam bir mama demiyorum yanda proplan kızımı öldürüyordu da demiyorum sadece olayın sizin düşündüğünüz kadar masum olmadığını söylemeye çalışıyorum brit care ile de bir çok kişi kendi sıkıntılarını ve başına geleni paylaşacaktır eminim ama ben yaşlanmanın direkt olarak mamayla ilişkili olduğuna göre eminim

TATA4242

Bakarsanız ben uzun vade dedim on yıl demedim ve bir anda çıkar hiç demedim.Neyse burası önemli değil karaciğer yağlanmasını örnek olarak verdim onuda anlamamışsınız.Bahsettiğim şey etkilerinin bir anda çıkmadığını göstermek sebebiyle bunları söyledim.Brit care mamaya düşman değilim şu an zaten kullanmaktayım.Kalıcı kullanma tarafdarida değilim.Disari ülkelerde yurt disina hastalıklı hayvan satan bir zihniyetten bahsediyoruz.Video çekene ise "onlar görmüyor" diyor.Aslında buradan bile çok fazla şey çıkarabiliriz.Deli danali ivirli zivirli mamalar bunlar parayı veren düdüğü çalar hesabı ile dünyada her iş dönüyor.Demek istediğim çok fazla güvenmeyin.

TATA4242

Yani kısaca insana bile değer verilmeyen bir dünyada hayvana değer verileceğini zannetmek masumluktur.

https://www.google.com/amp/s/tr.euronews.com/amp/2019/02/01/avrupa-da-et-skandali-gizli-goruntulerde-hasta-hayvanlar-kesilerek-satildi

TATA4242

Ve şunu söylemekde fayda var açıkçası en sasirdigim şeylerden biri mamaların bir kediye iyi diğerine kötü gelmesi bağışıklık, metabolizma vb.sebeplere baglanabilir ama aslında soru işareti demek yani "bir et kediye neden kötü gelsin?"bence bunun üstünde durulmalı patates,pirinç,mısır vb.bunlar zaten benzer gıdalar bu kadar farklılığa sebep olmazlar.Demekki içinde bizim bilmedigimiz ilacimsi malzemeler mevcut.Birine iyi diğerine kötü geliyor ama bu malzemeler nedir bizimle paylaşılmiyor.İnsan ürünlerinde bile başka kelimeler ardına saklanıyor değil ki hayvan ürünlerinde...

eneskolon

bugün elime ulaştı ve çiğ etle beslenmeye alıştığı için ağzına kuru mama vurmayan kedim garip bi şekilde yedi bende şaşırdım ilerleyen süreçte tekrar güncelleyeceğim ishal sorunu yaşamazsam galiba mamayı buldum sonunda

eneskolon

uzun süreli kullanımda belki sorun çıkarmış olabilir ben zaten piyasadaki hiçbir kuru mamaya güvenmediğim için kuru mamayla beslemiyorum allah var gerçi acana orijen onlardan memnun kaldım hiçbir sağlık sorunu yaşatmadı bana fakat şuan fiyatları tavan 2 güne bir kuru mama veriyorum oda toplasan 30 gram felan ev yapımı hazırladığım mamanın içine koyuyorum bu kadar az tükettiği için bir sorun yaşayacağını sanmıyorum