Kedim Kızgınlıkta Mı?

Neredeyse 1 yaşında erkek kedim var. Küçüklüğünden beri hep dışarı kaçar bunun önüne hiç geçemedik kısırlaştırmak hiç aklımıza gelmedi, her neyse kedim bir kaç günde dışarı çıkartıyoruz sonra kendisi eve geliyor. Fakat bir kaç haftadır başka kedilerin peşinden geziyor dişi kediler mi bilmiyorum ama İki gündür de kapının önünde bağıra bağıra miyavlıyor, miyavlama sesi değişmiş. Ama dışarı çıkmak için ruhunu vericek o derece kucağıma alıp karnını okşayınca hemen mayışıyor, bugün tuvaletine hiç girmemiş. Hani kızgınlık değilse acaba idrarla ilgili bir sorun mu var ki? Sabah veterinere danışcam ona göre götürüceğiz. Acaba kızgınlıkta mı?

1 CEVAP

bademthecatt

Kızgınlıkta yüksek ihtimal dışarıya alışması zor bir durum diğer kedilerden viral hastalık kapma ihtimali çok yüksek o yüzden en kısa zamanda kısırlaştırıp dışarıya çıkmamasını sağlayın eğer çok çıkmak istiyorsa sizin kontrolünüzde tasmayla kedilerin olmadığı bir yerde gezdirin