Sırtında Küçük Kabuklu Yaralar Var

Dilan00

Merhaba, kedimi yeni sahiplendim eski sahibi tıraş ettirmemi söyledi ertesi gün tıraş ettirip aşılarını yaptırdım sırtında böyle yaralar var ne olabilir ? Parazitten dolayı mı böyle acaba ?

7 CEVAP

BiciriginAnnesi

Tıraştan dolayı tahriş olmuş nasıl erkekler tıraş olunca yüzü tahriş oluyorsa hayvanların da olur
Yazık kötü olmuş
Eski sahibi neden tıraş etmenizi söyledi ?
Ya bu hayvanları niye tıraş edersiniz anlamıyorum
Bırakın tüyüyle dursun Allah onları böyle yaratmış gidin tıraş ettirin diye değil

Veterinerin suçu burda makineyle fazla derine inmiş kendini kuaför falan sanmış heralde

Yine tekrar ediyorum traş ettirmeyin çok önemli bir durum olur bölgesel bir sorunu olur gerekli yere müdahale edilir

bademthecatt

Tıraştan dolayı derisi tahriş olmuş olabilir fotoğraf ekler misiniz sorunlu bölgeleri

gece18

Traş ettirip aşılarını yaptırdığınızı dile getirmişsiniz.
Hangi aşılar yapıldı? Karmalar? Kuduz löse mi? Parazit vs?

Sanırım aşı yapılan yerleri olabilir orası. Aşı yapıldıktan sonra bir takım kızarıklar şişmeler meydana geliyor ekstra bir belirti yoksa. Geçmiş olsun.

Dilan00

İç dış parazit aşısı yapıldı, ben mantardan veya uyuzdan şüphelendim

gece18

Ağır aşılar yok listede. Parazit aşısıda çok tahriş etmez umuyorum ki. Traştan hemen sonra mı böyle oldu yoksa traş olmadan önce derinin altında yatıyor muydu bu detay önemli. Eğer traş olmadan önce varsa güzel bir sağlık testinden geçirmenizi öneririm.
Traş sonrası olduysa makine tahriş etmiştir diye düsünüyorum bir sağlık sorunu yoksa.

Son olarak umarım bu son traşınız olur. Strese giriyorlar.

bademthecatt

Kusura bakmayın fotoğraf gözükmemişti bende şimdi görüyorum tıraştan dolayı tahriş olmuş olabilir tıraş ederken makina ısınınca cildi tahriş ediyormuş mantarda olabilir bir hekime gösterin bence mantarsa yayılmadan tedavisini yapın. Kedinizide bir daha tıraş ettirmeyin bence çok strese giriyorlar tüyleri onları kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyor

Superisi814

Merhaba,
Sahiplendiğiniz kediye lütfen bir daha sağlık sorunu olmadıkça bu zulmü yapmayın. Onlar bundan hiç hoşnut değiller, emin olun.
Kedinizin karma aşısı var mı ?
Buradan teşhis yerine lütfen bir veterinere götürün.Trastan tahriş olmuşsa , ilerleyebilir durum.
Mantar ise zaten bunu vet hekim mavi ışık ile teşhis eder.Mantar ise yayılabilir .