Kedim Fip Olabilir Mi?

zeysf

merhaba kedim iki gün önce kusar gibi öğürmeye başladı ama kusmadı. günün devamında ise ağzından damla damla su gelmeye başladı. dün ve bugün de geliyor ama ilk günkü kadar değil .iştahı yerinde ishal değil ancak idrarında 2-3 haftadır keskin bi koku var. veterinere sorduğumuzda az su içiyodur üre yoğunluğu çoktur demişti. bugün de tekrar götürdük ve göğsünü dinleyip akciğerleri su toplamış dedi.bu sıralar fip haberleri de çok geliyor %100 öyledir demiyorum ama dikkat etmekte fayda var diyip 1 hafta kullanılması için antibiyotik verdi.kedim 1.5 yaşında erkek tekir fip olabilir mi sadece dinleyerek anlaşılabilecek bi şey mi bu akciğerlerin sorunu

7 CEVAP

zeysf

upp

Gimlihanim

Testlerini yapmadan fip olduğuna nasıl emin olabilir ki? Bence başka bir veterinere daha gidin. Testleri yapılsın ona göre yol alırsınız. Umarım ciddi bir şey değildir. Çok geçmiş olsun 🙏🏻

aslihan_e

Ultrasonla bakması gerekiyor ama ciğerinde hırıltı duymuş demek ki. Daha iyi bir veteriner bulmalısınız. Bazıları toplanan sıvıyı kesip çıkartabiliyor.

Warriorsans

Kan tahlili biyokimya röntgen bakılmadan fip demek çok yanlış olur. Başka bir veteriner bulmanızı ve gerekli testleri yaptırıp doğru bir tedavi yolu izlemebizi öneririm

betulbakioglu

corona testi olmadan biyokimya olmadan ne fipi?

Gizem8822

Fip olabilir deyip sizi muallakta bırakacağına keşke corona testi yapsaymış. Ayrıca corona pozitif çıksa bile fip e dönecek diye kesin birşey de yok. Size tavsiyem sizi muallakta bırakmayacak bir veterinerle yolunuza devam edin

bademthecatt

Üşütmüşte olabilir oda akciğerlerde hırıltılı solunuma neden olur başka bir hekime danışıp fip gibi bir şüpheniz varsa gerekli tahlilleri yaptırmanızı öneririm