Kedim Hamile Mi?

Huseyindn

Geçen gün kedim evden kaçmıştı. Kaçtıdan kasıt kızgınlık dönemi olduğu için değil. Çocuklar korkuttuğu için uzaklaşmış ben yokken. Benimde haberim olduğunda etrafta yoktu. Tüm gün aradım bulamadım gece aradım bulamadım mecbur evime döndüm. Geceyi dışarıda geçirdi. Ertesi gün okuldan geldim dinlendim dışarı çıktım ve sonunda buldum onu. Eve getirdim mamasını yedirdim suyunu içirdim banyosunu yaptırdım. Ama aklımda bir soru var: kedim 7.5 aylık, acaba dışarıda hamile kalmışmıdır? Kuyruk kısımlarına dokunduğumda rahatsız oluyor kedi. Eğer hamile ise kısa vade de bunu nasıl anlayabilirim?

11 CEVAP

Warriorsans

Bence imkanınız varsa kedinizin de sağlığı yerindeyse kısırlaştırın. Hem olası gebeliğin önüne geçmiş olursunuz hemde kısırlaştırılmak için çok uygun bir yaşta. Bence geç kalmadan randevunuzu alın veterinerinizden

Warriorsans

Kediniz yeni kaçtıysa ve çiftleştiyse zaten anında hamilelik başlamıyor yani kısırlaştırmaya uygun oluyor bence hiç beklemeyin derim.

theyusra

hamile olup olmadığın 3 haftadan önce anlayamazsınız. 7.5 aylık bir kedinin doğum yapmasına izin vermek ise bencillik ve düşüncesizlik olur, lütfen acilen kısırlaştırın. zaten yaşı da gelmiş ve havalar da ısınıyor bundan sonra her an kızgınlığa girebilir yani hamile değilse önlemini de almış olursunuz.

BiciriginAnnesi

Hamile kalıp kalmadığını bilemeyiz .

Size tavsiyem bir an önce kısırlaştırmaya götürün
Bizim kızı küçük sanıyorduk hamile kalmış doğum yaptı ama ne acılar çekti neler yaşadık onu o halde görmek istemezdiniz hala da sıkıntılarını çekiyoruz hasarlar kaldı .

Bir an önce kısırlaştırmaya götürün daha çok küçük 7.5 aylık doğum yapmasına izin vermeyin bu gerçekten bir bencillik olur hatta düşüncesizlik olur
Sonra çok pişman olursunuz bizim yaşadıklarımızı kesin olarak yaşarsınız bu kadar mesajı umarım ciddiye alırsınız .

Huseyindn

düşüneceğim ama hamile ise doğrumasını bekleyeceğim

aslihan_e

Veterinere götürüp baktırın.

aslihan_e

Ama henüz testle bile belli olmaz. O yüzden kısırlaştırma da yapabilirsiniz.

Cennet29

Veterinere gitmelisiniz kesinlikle.

Huseyindn

sözünüzü dinlemeye karar verdim. Götüreceğim yarın

Mia_____

3 hafta sonra anlayabilirsiniz hamile olup olmadığını. Benim kedim şuan hamile oradan biliyorum benimki de dışarı kaçmıştı. Eğer kediniz kızgınlık döneminde kactiysa büyük ihtimalle hamiledir

Pikapru

Arkadaşların dediklerine katılıyorum kısırlaştırma konusunda. Zaten kısırlaştırma vakti de gelmiş yavrunuzun. Ama öncesinde mutlaka kan testi yaptırın başka olası hastalıkları var mı yok mu anlaşılmış olur şimdiden geçmiş olsun