Aşırı Aptalca Bir Şey Yaptım Yardım...

drybean

bu sabah yavru kedi buldum tevafuk oldu, samanlıkta. samanların altındaydılar, nefes alamazlar diye düşünüp açtım üstlerini ve yavrulara da dokundum... elime de aldım. inanın şu an öğreniyorum insan kokusu sinen yavruları annenin öldüreceğini. şu an ne yapabilirim bilmiyorum lütfen yardım edin... kara cahilliğim için de istediğinizi diyebilirsiniz..

9 CEVAP

Sezgek

öncellikle bilmiyor olabilirsiniz aman bana ne olduysa oldu diyebilirdiniz kendinize yüklenmeyin en azından sorumlu bir bireysiniz öncellikle siz dokunalı kaç saat oldu ve siz dokunduktan sonra anne geldi mi hiç yanlarına bazen yemek yerine terk edebiliyorlarda uzaktan gözlemlemeniz lazım biraz zaman tanıyın anne gelecek mi yanlarına ve nasıl davranacak eğer annenin bir şiddet girişiminde bulunduğunu görürseniz o zaman müdahale edin ya da anne terkederse yavruları alın eğer bulabiliyorsanız süt anne bulun derim bulamazsanız bebeklere özel süt tozu alıp şırıngayla kısa aralıklarla beslemeniz gerek ayrıca ıslak bir peçete yardımıyla popolarına masaj yapıp tuvaletlerini yaptırmanız lazım ama çok zor bu kadar küçük kedilere bakmak inşlh anne kokuyu yadırgamaz tekrar emzirmeye devam eder gelişmelere buraya yazarsanız takip ederiz

SerraYanmaz

Zaten anne kedi sizin beslediginiz bı kedi olduğu için ve sizi sevdiği için kokunuzdan rahatsız olacağını sanmıyorum deterjan ya da parfüm kokmuyorsaniz bı problem olmaz tabi yine gözlemlemek lazım

aslihan_e

Anneleri onları saklamış. Erkek kediler yiyebiliyor yavruları ya da lağım faresi denilen büyük tür fareler de. Annenin öldüreceğini sanmıyorum. Kokusu değişecek kadar da dokunmamışsınızdır bence. Zaten anne sizi tanıyorsa öyle emzirmeme durumu falan da olmuyor.

aslihan_e

Öyle dedim diye siz geri saklamaya çalışmayın sakın. Bu sefer üstlerini fazla örtebilirsiniz.

Pikapru

Bir şey olacağını sanmıyorum çünkü kedi size aşina. Benim de bahçeme doğuran kediler vardı. Yerlerini değiştirmem gerekti biraz tehlikeli bir yerde olduğu için. Sorun olmamıştı aynı şekilde yağmurda komşu bahçeye bir anne köpek doğurmuştu yeni. Yavruların hepsi ıslanmıştı ben bulduğumda. Onları da taşıdım tabii bir örtüyle tutmaya özen gösterdim ama illa ki değdiğim de oldu. Daha korunaklı yere götürdüm yine bir şey olmamıştı yüklenmeyin bu kadar kendinize

Mia_____

Merak etmeyin bir şey olmaz . Zaten bakıyormuşsunuz kedilere , sizi tanıyor yani annesi. Annenin kedileri öldüreceğini sanmıyorum emzirmeye devam eder . Kendinizi hirpalamaniza gerek yok

eneskolon

Kesin bırakacak diye bir şey yok sizi tanıyor kokunuzu biliyorsa sorun olmaz büyük ihtimal

drybean

yeni doğmuşlar bu arada, 3 taneydiler. anne bizim köydeki kedilerden, besliyoruz.

drybean

yavrular sağ çok şükür, inşallah anne emzirmeye devam eder. teşekkür ederim yanıtlarınız için 🥺🥺