Kedi Kusması

3 nisanda da bu şekil ama daha azını kusmuştu. Mamasının son kullanma tarihine 1 yıl var daha felicia kullanıyodu mamadan kaynaklı olduğunu sanmıyorum yiyiş şekliyle mi alakalı? Normal mi kedilerin böyle kusması. Bekliyorum gün içinde tekrar kusarsa veterinere götürücem ama direkt götürmek istemiyorum öğrenciyim kan röntgen 250 olmuş. Evdeki sineği kovalıyo şu an hareketli hala

9 CEVAP

NorthNight

Kustuğu miktara bakılırsa fazla yemiş, hızlı ve fazla yiyorsa sindiremeyip bu şekilde kusabilir. Bir kaç gün mamasını düz bir tabakta az az verin ve gözlemleyin. Tekrar kusarsa başka bir nedeni vardır, ihmal etmeden götürün.

Selenay1

Kediler mamayı hızlı yediklerinde kusabiliyorlar. Aynısı benim kedime de olmuştu veteriner bana 12 saat kadar mama vermememi sonrasında kontrollü bir şekilde az az vermemi söylemişti. Daha sonra hiç kusmadı.

Gimlihanim

Bana biraz hızlı ve fazla yemiş gibi geldi. Mamasını yavaş yemesini sağlarsanız ve öğünlü besleme yapabilirseniz belki faydası olur. Hızla yeme sorunu için özel mama kapları var. Düz ve geniş bir kapta da yiyebilir. Bence bir de böyle deneyin, takip edin. Umarım sorununuz çözülür 🙏🏻

tamam teşekkür ederim herkese. genel olarak hep hızlı yiyodu ama bu sefer maması boncuk kadar küçük sanırım ondan aşırıya kaçırıyo o zaman. az az kendim koyarım mamayı bir süre. yine kusarsa veterinere götürürüm

muhlissoysal

İlk yorum gibi çok yemiş sindirememiş kusmuş gibi duruyor. Arada oluyor bu tip durumlar, kusma tekrarlanırsa bir veterinere götürün.

BOEdits

Fazla ,hizli ve isirmadan yemise benziyor, sindirememis birsey olacagini sanmiyorum. Hayirli geceler

KedidDostu

Eğer kedi çok fazla yaş mama ve kuru mama yerse kusuyor

tüm gün mama yemedi başka mama koydum biraz yedi onu da yer yemez kustu aynı şekilde az önce. yarın sabah veterinere götürücem stres oldum şimdiden

Betrayal

Benimkide hızlı hızlı yediği zaman böyle kusuyor