3 Gün Yalnız Kalma/Seyahat

NorthNight

Merhaba💐

Kedimi sahiplendiğimizden beri iki kez seyahat durumumuz oldu biri kısaydı evde bıraktık, bir tanıdığımız her gün bir saat uğradı ilgilendi. Diğerinde 17-18 günlüktü beraber götürdük.

Yakın zamanda 3 gün evde olamayacağız, daha önce uğramasını rica ettiğim kişide o tarihte müsait değil.

2 tuvalet kabı, 4-5 günlük mama ve su bırakmayı düşünüyorum. Onun için riskli olan 1-2 odayı da kapatacağım (eşya vs düşürebileceği gibi) bunun dışında kapılar kapanmasın bi yerde kalmasın diyede önlem alacağım, antreye bir gece lambası takacağım, dışarıyı izleyebileceği bir pencere önüne alan hazırlayacağım. Sizce bu süreçte kedim idare edebilir mi? Bu arada kedim baya sakin çoğunlukla uykuda geçiren bir kedi.
Ekstra bir tavsiyeniz var mı? Şunuda unutma dediğiniz. Su arıtma cihazının deposunda 6-7 litre su oluyor onuda damlar vaziyette bırakmayı düşünüyorum.
Fikirlerinize ihtiyacım var, aklım bu konuda sürekli.
Cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

3 CEVAP

simbakedi

bir sey olacagini sanmiyorum. aritmayi damla damla acik birakmaniz iyi olacaktir zaten. mamasini da halleder kendi basina. tek tavsiyem camin onune ayarlayacaginiz yerde cam acik degilse kapattiginiz odalarin camini acin ki ev havasiz kalmasin. kedi sinekliginiz varsa da direkt acik birakin. onune belki bi merdiven vs koyarsaniz hem ustunden disariyi izler hem de sinekligi kendine cekip acma riskini engellersiniz. birkac aluminyum folyo ve oyuncaklarini ortalikta birakirsaniz cani sıkıldikca oynayacaktir. zaten hava da gec karariyor, gece lambasi yeterli olur. yine de bir kap mama ve suyunu gece lambasina yakin koyun ki kolay bulsun

Ugrbrc

İşim gereği ayda 3 gün seyehat halindeyim bu yüzden 2 tane patili dostum evde yalnız kalıyor onlar için gerekli önemlerini siz zaten almışsınız oma zarar gelebilicek odaları kapatın yaşam alanlarını birazcık ufaltın ki zarar gelmesin ben camı açık bırakmanızı tavsiye etmem sineklik dahi olsa camda bişey gördüler mi tırmanma eğilimine geçiriyorlar ama caminiz üstten açılıyorsa problem yoktur demektir kedilerim 2 2 gün evde yalnız kaldığın da onu gelip kontrol edebilicek kimsem olmadığı için 4 mama kabı 4 su kabı koyuyorum 2 adette tuvaletleri var oyuncakları ve bitane ışık açık olduğu sürece hiç bir problem yoktur

NorthNight

Havalandırma için normal camları açmaya cesaret edemiyorum açıkcası, çok rüzgarlı bir yerde evimiz geceleri falan serin hala hemde başka aksiliklere yol açabilir aşırı rüzgarın kilitli balkon kapısını esnettiğini biliyorum o derece 🫠
Ama banyo ve wc camları apartmanın dar bir havalandırma bacasına açılıyor ve tek şeklinde sinekliği var, onları açsam wc ve banyo açık olursa bi nebze evde havalandırma sağlar diye düşünüyorum. Çocuk odası gibi kıvır zıvır eşyanın olduğu odaları kesinlikle kapatacağım zaten.
Umarım sorun olmaz, içim içimi yiyor derler ya ister istemez öyle hissediyorum 🥹 Yorumlarınız için teşekkür ederim @simbakedi @ugrbrc