Böyle Birşey Doğru Mu !

byzkpln

Merhaba petlebi ailesi
2-3 aydır yeni oturduğum binamın 1.ci katında Suriyeliler yaşıyor karı ve koca Türkçe bilmiyorlar. Bu balkondaki kedide onların kedisi. Kedi tuvaletini yapsın diye sık sık balkona atıyorlardı ve sürekli miyavlıyordu hayvancağız eve girmek için. Karda kışta bile balkondaydı. Bugünde böyle birşeyle karşılaştım. Kediyi balkona atıp zincir takmışlar boynuna. Benimde kedim var evin içinde tuvaleti bile ve özgürce geziyor. Bu kediyi gördükçe üzülüyorum. Şuan sesi çıkmıyor oturmuş boynunda zincir ile bekliyor. Yani bu suç mu polis yada belediyeyi arasam barınağa götürürler nasıl bir yol izlemem gerek

43 CEVAP

simbakedi

haytap gibi derneklere yazarsanız yardımcı oluyorlar diye biliyorum. kedi bakma stili değil bu hapsetmek ve işkencedir. bi kurtulsaydık

eneskolon

şikayetçi olun bunların bu ülkede olması bile hata şiddet çözüm değildir fakat bunlar şiddetin en ağırını hakediyor

Seydagulec_

S O H A Y K O
P A W G U A R D
H A C I K O
0 5 3 2 3 9 3 5 8 1 1 bunlara lütfen lütfen atın o küçük canı oradan kurtarın yazıklar olsun böyle insanlara

NorthNight

Çevrenizdeki hayvan derneklerine yazın mutlaka bir öneride bulunacaklardır. Polis jandarma gibi yerlere şikayette bulunsanızda muhtemelen gelip uyarırlar başka birşey yapılacağını sanmıyorum. Ama dernekler vs kanuni yaptırımlara hakimlerdir daha doğru yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

simbakedi

dernekler geneldfe korumaya alıp sahiplendirmeye çalışıyorlar. valla o çocuk sokakta daha mutlu yaşar, hapishane gibi.

NorthNight

Durumuyla ilgili bir gelişme olursa buradan da yazar mısınız. İçine dert oldu hayvancağız

Edahylmzz11

Haytapa yazın ve küçük hayvansever sayfalarına. Lütfen dağıtın bunu. Bi defolup gitmediler

Boz2020

Yaa içim acıdı. Gündüzleri değilse de geceleri yine soğuk. Bozi hemen üşüttüğü için gece kalkar yattığı yere bakıp tekrar yatağa dönerim. Bunlar nasıl mahlukatlar... Bir de zincir takmışlar. Hayvan sahibinin cezai sorumlulukları var. Umarım özgürlüğüne ve mutluluğa kavuşur paticik. Olayın gidişatını buraya eklerseniz böyle bir durumda kalırsak (inşallah karşılaşmayız tabi) bizlere de örnek olur.

Merveabdn

Belediyelerin hayvanlar ile ilgilenen bölümleri var orayı arayın durumu anlatın..ekip yolluyorlar alınması için telefon numaranızı verirseniz kediyi aldıktan sonra sizi ararlar..belkı siz başkasına sahıplendırırsınız

Heratiko

H a ç i K o derneğine iletişim numaralarından bildirirseniz bulunduğunuz şehirdeki yetkilileri müdahale ediyor. Lütfen en acil çözüm arayan bu derneğe bildirin sonrasında sahiplendirmesini de yapıyorlar hukuki süreç gerekirse başlatıyor ve yürütüyorlar.

Kontesiim

Merhabalar çok sinirli ve üzgünüm hiçbir evlat böyle bir işkenceye maruz kalmamalı...Umarım yapanlarda aynı ölçüde acı çekerler!! Polis,hayvan derneklerine haber vermelisiniz lütfen bu işin peşini bırakmayın..Gelişmelerden haberdar ederseniz çok sevinirim :(

Pikapru

Polise şikayetlerde eğer hayvan alınırsa benim bildiğim barınağa götürüyorlar ve barınaklar ölüm kampları zaten tabiri caizse. Bu yüzden şikayet edilmeden önce bir dernekle görüşülüp çocuğu koruma altına almaları lazım sonra eş zamanlı polise vs şikayet edilebilir. Umarım bundan sonrası onun için çok daha iyi olur

Pamuk_42

Polise haber verin böyle biseye hakları yok

byzkpln

Güncelleme
Arkadaşlar bugün belediye ile görüştüm sıraya aldıklarını kontrole geleceklerini söylediler. Fakat gelen giden olmadı. Sanırım pazartesiye anca gelirler. Bu resimden yarım saat sonra kediyi içeri aldılar tekrardan. Fakat o zinciri sanıyorum kapıya takmışlar ve tuvaletini yaparken kaçmasın diye kullanıyorlar. Benimde yavrum var ve tüm camlarımda sineklik ve balkonlarımda cam var. Henüz taşınalı 2-3 ay oluyor daha öncede aynı kediyi yeni binaların salonların uzun Fransız camlarını belki bilirsiniz balkon denilemeyecek kadar dar ama korkuluğu olan bir açıklığa koyup pencereyi kapatmışlardı. Binaya girerken kedinin orada olduğunu görmüştüm ve eve girmek için miyavladığını duymuştum. Oturduğum binanın hemen önünde büyük bir park var ve parkta sokak köpekleri çok fazla. Bu kediyi nasıl buraya koyuyorlar diye ayıplamıştım. Bugün artık bunuda görünce bu canın iyi şartlarda bakılmadığına emin oldum. Paylaşım yapabilirsiniz bende başvurularıma devam edicem. Açık adreste verebilirim. Yalnız barınağa gitsin istemiyorum umarım bununla ilgili kurumlar yardımcı olurlar 🙏🏻

byzkpln

Şikayette bulunsam polise felan umrunda olmaz diyelim ki umursadı gelip alsalar barınağa götürülür oradaki şartlarda çok kötü. İki ucuda şeyli deynek valla. Kurumlara yazıyım diyorum. Umarım oradan yardımcı olurlar