Sokağımıza Alışan Sokak Köpeği

yigat98

Merhaba arkadaşlar, ben sokak kedileri bakıyorum ve onlara ara ara yumuşak tavuk kemiği ve derisi alıyorum. Kalan büyük ve sert parçaları da bir tane sokak köpeğine veriyorum. Köpek alıştı ve her akşam geliyor. Fakat ben artık tavuk kemiği alamıyorum. Hem açıkçası çok param yok, hem bulunmuyor kasap kasap geziyorum, hem de kedilerime 15 kiloluk mama çuvalı aldım. Yani ara ara arka bahçeye bakıyorum köpek her akşam geliyor. Bende zaten 2-3 günde bir tavuk kemiği almaya çalışıyorum, kedilere de farklılık olsun diye. Kilosu 2-3 TL işte, kimi kasaplarda olunca ücretsiz veriyor. Büyükbaş kemiği de ve derisi de bulursam alıyorum o köpek için. Fakat eskisi gibi sık alamıyorum ve malum fiyatlarda yükselince kasaplarda da kemik çıkmıyor artık. Yani pek iş yapamıyorlar. Eee bu köpek de çok uysal ve alıştı. Büyük ve kalıplı bir şey, kedi maması verdim bir kere yedi yuttu. Yani mama dayanmaz. Günde 2 kilo döksem rahat yer. Kedileri ve beni bekliyor. Kedilere saldırmıyor, çünkü biliyor kedilerden sonra ona da kemik kalacak. Ama işte kemik yok artık. Bende akşamları beni görüp heves etmesin diye arka balkona, cama çıkmıyorum. Gün içinde, sabahları kedilere mama döküyorum o kadar. Kemik bulduğum ve aldığım günler rahatım, o bekliyor, kediler doyunca o geliyor temizliyor her şeyi yiyor. Bende de takıntı ve üzüntü de var, aç kalmasını da istemiyorum ama durumlar böyle işte. Ne yapacağım, birkaç gün vermesem, kovalasam sürekli gider mi? Görünce üzülüyorum...

1 CEVAP

Pikapru

Bence size bu kadar alışmışken bırakmayın alabildiğiniz zaman beslersiniz. Evde yemeklerden arta kalanlar vs de olur hiç yemek yiyememesinden iyidir ya da ayran, yoğurt bunları sulandırıp bayat ekmekle karıştırabilirsiniz