Anne Kedim Kızgınlıkta Yavrularına Saldırıyor Acil Tecrübesi Olan Varsa Yardımcı Olur Musunuz

Nazliss11

Merhaba kızım doğuralı 46 gün oldu henüz yavrular sütten kesilmemişken kızgınlığa girdi yavrularına karşı herhangi bi saldırma eğilimi hiç olmamıştı ama iki gün önce erkek yavrulara çok yüksek bi şekilde bağırdığını ve kabardığını gördüm müdahale etmeseydik yavruya bişey bile yapabilirdi bize bile daha önce saldırmadığı halde yavruyu alıp götürürken bacaklarımı yırttı odalarını ayırdık ama şimdide sürekli kapının önünde bağırıyor yavrularındanda ayrılamıyor bi kez daha yanlarına sokmayı denedim aynı şekilde kabarıp bağırdı bize karşıda saldırganlaştı bikezde dişi yavrusunu yanına götürdüm onu yalıyor ama onu erkek sanıp onada ilk başta kabardı kokladıkça sonra yaladı yavru kendinden uzaklaştığında erkek yavru sanıp tekrar koşup kabarıyor üç gündür uyumuyorum kızgınlık dönemi bittiğinde tekrar eski haline döner mi yavruları süt tozuyla beslemeye başladım ama onlarda çok bağırıyorlar annelerinin sesini duydukça onlar bağırdıkça ben ağlıyorum lütfen kaçgündür soruşturmadığım yer kalmadı doktorumuz bitkisel bi sakinleştirici verdi ama pek işe yaramadı ve böyle bi deneyimi olan var mı yada benzer bi durumla karşılaşan acil ! 😭

2 CEVAP

Minnakkedim

Merhaba, benim kedim sizinki kadar agresifkleşmedi ama aynı şekilde bir ayı doldurduktan sonra kızgınlık dönemine girdi. Ve yavruları yine dövdü. Ama arada gelip yine emziriyordu. Çok fazla abarttığında ona youtube üzerinden yavru kedi sesi dinletiyordum. O zmaan biraz kendine geliyordu. Tekrar yavrular ile ilgileniyordu.

Minnakkedim

Yani tek ilaç yavru kedi sesi dinletme sonra yavaş yavaş kendine geliyor.