7 Yıldan Fazla Benimle Olan Kızımı Verdim

yigat98

Merhaba arkadaşlar, ben sokak kedileri bakıyorum. En eski olan kızım, en az 7 yıldır benimleydi, son 4 gün gelmedi bende şüphelendim tabi. Normalde kedilerim akşam üstü yemek saatlerini bilirler ve gelirlerdi, bu kızım dediğim gibi 4 gün gelmedi, 5. gün geldi ve resmen ayakta zor duruyor, kilo vermiş, incelmiş, karnı içe çekilmiş falan. Belki anne olmuştur diye 2 gün bekledim, yemek verdim ama sadece ciğer yedi onu da 100 gram yemedi bile. Bugünde geldi gözünün içinin kenarında sümüksü yapıda kara bir şey vardı, elimle yavaşsa onu aldım, zaten yine halsizdi. Sonra komşular ile konuştuk, hiç anne olmuş gibi bir hali yoktu, hasta gibi bir hali vardı. Çünkü diğer iki kızımda doğum yaptı ama onlarda halsizlik falan yoktu. Her neyse ben belediyeyi yani belediye barınağını aradım ve geldiler aldılar kızımı. Son kez vedalaştım, zaten kaçamıyor, ağır hareket ediyordu, çok sevmiştim başını falan ama hiç kucağıma almamıştım, çünkü asi idi. Son kez belediyeciler gelince kutuya koymak için kaldırdım ve sevdim. İnanır mısınız tüy gibi hafifti. Şimdi ise akşam bir hüzün sardı beni. En eski kızım, 7 yıldan fazla benimleydi, belki ölümünü görmedim ama içimde bir burukluk var. Dua edin lütfen iyileşsin. Ben belki bir iki hafta sonra barınakta bulursam alırım yine getiririm sokağımıza bilmiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

10 CEVAP

sahraxfittiko

bence tekrar getirin iyileşince.Barınağa falan verirlerse bakımsızlıktan ölür yavrucak hem alışamaz zaten

Anonymus985465

Hiç vakit kaybetmeden o Canı barınaktan alın ve özel veteriner kliniğinde tedavi ettirin.
Barınağa sağlıklı giren Canlar hastalık kapıp sürünerek ölüyorlar
Hayvanları Koruma Derneklerinin anlaşmalı olduğu klinikler var. Desteğe ihtiyacınız varsa sizi yönlendirirler.

BiciriginAnnesi

Siz durumunu sormayı ihmal etmeyin sağlık durumunu öğrenin iyileştiği zamn barınaktan direk olarak alın barınakta bakımsızlıktan ve açlıktan ölür barınakları hepimiz biliyoruz nasıl olduğunu inşallah bir an önce düzelir siz de kızınıza kavuşursunuz.

eneskolon

alıp özel kliniğe götürmenizi tavsiye ederim her şehirde sokak hayvanlarına %50 indirim yapıp serum bağışıklık güçlendiricileri karşılkayan veterinerler var

Anonymus985465

Türkiye'nin en kalkınmış ilçelerinden birinde, barınağa bırakılmış, toplu halde kendi ishalleri içinde sürünen ve kimsenin ilgilenmediği yavru ve yetişkin kedilerin yüreğimi dağlayan sefilliklerine yıllarca şahit oldum. Ordan sahiplendiğim kedilerden sadece biri hayata tutunabildi. Diğerlerine bahçem mezar oldu. Orda görevli bir veteriner arkadaşıma, kısırlaştırmaktan tedaviye vakit kalmadığını, hasta hayvanların tedavisiyle uğraşamadığını uyuttuğunu söylemiş.
Barınağa hiçbir Can bırakılmaz.

yigat98

Bakın şimdi barınağa bıraktığım için pişman oldum. Evet maddi durumum yok. Aklıma da ilk orası geldi. Sonuçta bir hekim vardır elbet, aşıları vs. tam olur, tedavi ederler. Bende kaç kez öyle videolara denk geldim, Allah hepsine lanet etsin. Ama cana saygısı olan belediyeler de elbet vardır, tek temennim sadece kızımın değil, tüm belediye barınaklarının kendilerini toparlaması...

7 yıl baktınız da alıp veterinere götüremediniz mi ? Barınaklarda kediler köpekler açlıktan birbirini yiyor dışkılarının içinde ölüyor. Nasıl kendi elinizle o yaşlı ve hasta kediyi belediyenin nazi kampından bozma barınağına teslim edersiniz ? Artık almak istesenizde vermezler. Umarım geceleri rahat uyumuyorsunuzdur! Yazın bakalım googlea kedi köpek barınakları nasılmış. Umarım bir gün birileri dizi yaşlı ve hasta olduğunuz için huzurevine terketmez.

Gizem8822

Keşke siz veterinere götürseydiniz. Sokakta beslediğiniz canlar için veterinerler indirim yapıyor. İnşallah iyileşir ve tekrar görürsünüz kızınızı

Siyamask

Her barınak kötü değil tabii bulunduğum yerde barınak hekimleri çok ilgililer ve halkla birlikte çalışıyorlar.🍀 Sizde bulunduğunuz yerdeki barınağı kontrol edin. İyiyse eğer en azından içiniz rahat eder. Çok geçmiş olsun 💕

Anonymus985465

Kediniz iyileşti mi?
Sağlık haberlerinizi bekliyoruz