Sahiplendiğim Kedi Hamile Mi Anlamıyorum

Helinba

Değerli arkadaşlar sokağa vicdansız sahibi tarafından atılan bir ev kedisini sahiplenmek durumunda kaldım. Onun dışında annemin evinde baktığım 2 kedim var. Bunu kendi evime getirdim. Kedi ortalama 5-6 aylık. Güvenliğe sahibi tarafından bırakıldıktan 2 gün sonra hemen eve aldık ancak endişeliyim hamile kalmış olma ihtimali var mıdır diye. Henüz küçük dişleri de daha süt dişleri. Memelere bakıyorum birşey belli değil. Önerisi fikri olan yardımcı olursa çok mutlu olurum

2 CEVAP

BiciriginAnnesi

Bizim ülkede insanlara karşı vicdan merhamet diye bir şey kalmamış ki hayvanlara mi kalacak
Vicdan yoksunları Allah hepsinin hesabını soracak

Gene en azından da olsa bir kaç vicdanlı merhametli insanlar kaldığını görüyoruz buna şükür diyorum

Eğer çok endişeli iseniz veterinere gidin muayene ettirin çünkü veterinerler biliyor erkek kedi ile bir birleşme olmuş mu olmamış mı muayene eder ultrason ile bakar ona göre size der siz de ona göre ya kısırlaştırma ameliyatı yaptırırsınız
Eğer ki hamile ise anne doğum yapana kadar yavruları 2 aylık olana kadar bakın daha sonra sahiplendirme yaparsınız.

AnaSoni

Carbon kızımın da aynı şekilde sahiplendikden sonra hamile olduğunu öğrendik. Şimdi 4 yavrumuz var.

İlk 1 aya kadar özellikle genç ilk kez hamile olan kedilerde belirtiler net olmayabilir. Meme uçlarını takip edin, büyüme görürseniz vet. USG ile yavruları kontrol edebilir. Kolaylıklar, ❤️