Acil Yardım ?

Heratiko

Arkadaşlar ben bir şey yaptım ama öyle bir şey ki resmen travma yaşadı çocuk :( uzun zamandır yan dairedeki kadın kızımla ben oyun oynarken olsun tv izlerken olsun durmadan sebepli sebepsiz duvara vuruyordu bağırıyordu. Her seferinde de (kızım alışık değil yüksek sese, yanında tartışma bile olmaz) kızım korkup strese girmesin diye susuyordum. Yaklaşık iki buçuk saat önce yine çocuk oyun oynarken içeri bir girdim ki kızım saklanmış kadın bağırıyor duvarı yumrukluyor korkudan pusmuş çocuk koltuğun altına. Sinirlerim yerinden oynadı onu öyle görünce kadına ağzıma geleni saydım ama öyle çok bağırdım ki çocuk daha çok korktu. Şimdi biraz kendine gelmeye başladı benden de kaçmıyor anladı sanırım ona bağırmadığımı çünkü hiç bağırmadım ona bırakın bağırmayı sert ses tonuyla konuşmadım bile. Keşke kadına da bağırmasaydım onun yüzünden travma yaşadı resmen 😢Bir yarım saat tüyleri kabarık bir şekilde etrafı kokladı sonra sonra kendi haline bırakınca toparladı. Size sorum şu noktada aslında bu korkuyu üzerinden atar mı? Benim yapabileceğim üstüne gitmemekten başka ne olabilir? İlk defa böyle çok sesimi duydu ne olurdu yine sussaydım :(( lütfen fikir verin ben şimdi ne yapayım

4 CEVAP

bskrkn

O komşuyla Allah sabır versin ne diyim, kedim arada bir gecenin köründe delirmiş gibi bağırıp koşturur evde kendi kendine gerçekten garip sesler çıkarıyor bu arada başta korkup bana saldırır mı acaba derdim sonra bir çeşit oyun oynadığını farkedip alıştım,alt komşumdan kaç kere gidip özür diledim daha bir kere ters bir laf ettiği olmadı duvar yumruklayıp bağırmak neymiş ya ne kadar gürültü yapabilir hayvan yani neyse sorunuza dönersek kedilerin bağırma konusunda hassas olduklarını biliyorum hatta onları kovalamak kızmak vs bile bağırmak kadar korkutmuyormuş ben de sonradan öğrendim. İlk sahiplendigimde beni çok kızdırıyordu aşırı yaramazdı birkaç kere dayanamayıp bağırmıştım bir kere de ev arkadaşımla kavga ederken yanımızdaydı her seferinde çok korkup saklanmıştı çok pişman olmuştum hepsinde de sonradan öğrendim ki bundan çok korkuyorlarmış. bir daha asla sesimi yükseltmedim yanında. Korkmayın ilk defa böyle bişey yaşadığı için korkmuştur ama travma yaratacak bir olaya dönüşmez merak etmeyin bol bol oyun oynayın sevdiği şeyleri yapın benim kedim şuan o kadar arsizlasti ki birakin korkmayı beni kızdıracak birşey yaptığında şst diyorum ona alistirdim gelip sürtünüyor ya da bana vurmaya çalışıyor :D zamanında bagirdigim için hayvan benden korkar mı diye çok pişman olmuştum şuan yaramaz bir küçük çocuk gibi.

AhsenAise

Yobaz ,cahil ,sevgisiz bir komşu nun sokakta besledigim kedilere ( onlar için köpük tabaklar alıyor ,mamaları biter bitmez topluyordum) ve bana uyguladığı terör nedeniyle yakın zamanda evimizi değiştirdik, böylesi basit insanlar sizi bir şekilde gerecek ve sizde istemsizce bunu evladiniza yansıtacak siniz , mümkünse evinizi değiştirin,evladiniza gelecek olursak bir süre kendi haline bırakın size her yaklaşmasında kabinizin üzerine bastırıp ( kalp ritmimiz onları sakinlestiriyor) yavaş sesle konuşun ,geçecektir üzülmeyin

Heratiko

AhsenAise o kadar doğru söylediniz ki… Ve bu insanlarla bir arada yaşamak her yerde bu insanlardan olması o kadar üzüyor ki. Keşke bir şey olsa da hepsini toplatsak zaten ıslah edilmesi gereken hayvanlar değil insanlar bence.

Heratiko

Islak mama verdim yanıma geldi sürtündü sırnaştı gibi bakalım devamı nasıl olacak dediğiniz gibi oyun oynatmak iyi bir çözüm olabilir. Yine de ben biraz daha sabırlı davransam iyi olacak o düşman başına komşuya bile çocuğum için en azından. O kadar üzüldüm o kadar ağladım ki onu korkuttuğum için bir daha böyle bir şey yaşatamam:(