Merhabalar Kedime Scottish

Minnaklina

Merhabalar scottish olduğu söylenen kedi sahiplendim ona uygun beslenme mamaları aldım fakat yemiyor kedim sizce kedimin ırkı nedir ne tür mamalar almam lazım ırka göre beslenme şekli değişiyor mu? Mamayı aldığım petshop kedimin cinsini sorarak mama tavsiyesi verdi o yüzden soruyorum

14 CEVAP

izmirle

Çocukların oyuncağı olmuş çocuklardan bir müddet uzak tutmalısınız

theyusra

ırka göre beslenme değişmez. sadece kedinizin eklem hastalığı olduğu için veteriner kontrolünden geçmesi gerekiyor.

PaladinLucie

Scottish straight kediniz. Direkt eklem hastalığı falan diyip yeni kedi almış insanların gözünü korkutmak yersiz. Scotish fold değil sonuçta. Babayı anneyi bilmiyoruz. İkisi de scottish straight olabilir.
Ayrıca ırka göre beslenme diye birşey yok tamamen palavra. Kaliteli markalarla yaş ve kuru karışık mama verin.
N&D,Britcare,Bozita,Acana bunların hepsi bilindik mama markaları. Kitten olarak başlayın petshoplara pek kulak asmayın genelde işlerine geleni söylerler. Burada her türlü mama hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Kedi beslenmesinde araştırmak en güzeli zamanla herşey kafanıza oturur.

meov

bu minnak kaç aylık, gözüme çok küçük geldi.
acaba anne sütünden yeni ayrıldı ve mama yemeyi tam beceremiyor mu? elinizle yedirmeye çalışın, ne tepki veriyor.
bir de yeni sahiplendiyseniz stres olmuştur. belki de o yüzden yemiyordur.
bizimki de eve geldiğinde uzun süre yemedi. sonra ağzına tek tek biraz zorla vererek yedirtmiştik.
kuru mama yemezse aç kalmasın diye yaş mamayı da deneyin.

gokhansultan

Kuru mamayı yiyemeyecek kadar ufak duruyor. Veteriner tavsiye ederse süt tozu kullanabilirsiniz. Onun yanında da yaş mamayla kuru mamayı yumuşatıp verebilirsiniz.

eneskolon

Petshoplara güvenip mama almamanıxı tavsiye ederim cins için ayrı mamaya gerek yok diğer alışınızda bütçenizi yazıp buraya sorarsanız yardımcı oluruz

Sezgek

kuru mamaya henüz alışmamıştır süt tozuna da gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü dişleri çıkmıştır biz de kızımı bulduğumuzda bu civarlardaydı kuru mama yememişti verdiğimizde yaş mamaya karıştırıp vermiştik giderek yaş mamayı azaltıp kuru miktarını arttırarak vermiştik öyle alışmıştı deneyebilirsiniz

Palyaco

Kulakları dik scotish deyil cok küçük olduğu için mamasını kedi çorbası ile verin

Gizem8822

Çok tatlı maşallah :) kuru mamayı biraz ıslatarak yumuşatıp verebilirsiniz. Size alışana kadar çok ele almazsanız daha iyi olur strese girmez. Çok sesli ortamda bulunmasın korkabilir çok küçük daha

eneskolon

Daha sütten kesilecek aya gelmemiş gibi duruyor çok ufak o yüzden yemiyodur dişlerinin gücü yetmeyebilir kuru mamaya

Minnaklina

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim sütten 1 hafta önce ayrıldı.. Dişleri var dediğiniz gibi yaş mamayla ıslatınca kıtır kıtır yiyor ☺️😍 ama genel olarak yemeyince cinse göre mi değişiyor beslenme şekli acaba diye araştırmaya başlamıştım ☺️

Warriorsans

Cinse göre besleme değişmez ama kaliteli mamalar kullanmalısınız. Petshopa güvenip mama almanızı tavsiye etmem özellikle açık mama kesinlikle almayın. Ayrıca çok küçük olduğu için yaş mamayla karışık beslenmesi daha doğru olur. Aldığınız yaş mamanın da içeriği çok önemli. İçinde şeker katkı maddesi vs olan yaş mamalardan ve atıyorum tavuk min %4 gibi ifadeleri olan mamalardan kaçının. İyi yaş mama olarak n&d, felicia, nutri feline, gimcat gibi markaları önerebilirim. Kuru mama olarak bütçeye göre karışık yazıcam ama genel olarak iyi markalar n&d, acana, mera, sanabelle, bozita, golosi, exculusion gibi markalar iyidir. Ayrıca kediyi yeni sahiplendiğiniz için çok da streslidir özellikle çocuklarla arasına mesafe koymakta fayda var. Kedinin huzurunu bozan istemediği davranışlardan kaçının. Uzun sağlıklı bir ömrü olsun

mihriii

scottish straight veya british bence

Minnaklina

Kedimiz hemen alıştı bize oğlumla birlikte uyuyorlar sürekli oğlumu koklayıp kucağına tırmanıyor yani çocukların oyuncağı olsun diye sahiplenilmiş bir kedi değil arkadaş olmaları hayvan sevgisi almaları için sahiplenilmiş bir kedi.. Dagaa önce hiç kedi beslemedim ve kedi besleyen bir yakınım olmadı bilgilenmek amacıyla buradayım bilgi veren arkadaşlara teşekkür ederim