Kedim Ayağını Kırdı. Ameliyatın Üzerinden 10 Gün Geçti Hala Kuru Mama Yemiyor

mizek

Merhbalar 4 yaşındaki erkek tekir kedim 12 gün önce düşüp ayağını kırdı. Parçalı kırık olduğu için kemiği sabitlemek için plak takıldı. Ameliyatın üzerinden 10 gün geçti hala kuru mamayı reddediyor. Yaş mama veriyorum ancak onu da zar zor yiyor. Sürekli verip iyice yaş mamaya bağlansın istemiyorum. Veterinerimizde antibiyotik tedavisi görüyor şu anda iştahı açılır antibiyotik verilince dedi ancak 4 gün oldu pek bir değişiklik olmadı. Kedim şu anda günde 1 paket yaş mama yerse yiyor ve sürekli su içiyor. Kedimi kuru mamaya tekrar nasıl alıştırabilirim? Neredeyse tüm markaları denedim. Hills. proplan, royal canin, whiskas, mito hiç birini yemiyor. Yaş mama ile karıştırınca da arasından seçiyor yada ağzına gelen kuru mamayı çıkarıyor. Böyle bir şey yaşayan arkadaşlar var mı? Varsa yardımcı olabilir misiniz?

1 CEVAP

ReisGae

Ya halsizdir biraz sütü sulandırıp ısıt içine ekmek doğra falan öyle değişik seyler ver eğer yemiyosada zorlama hep yaş mamada verme zararlı :3 benim kedim normaldede yemiyor