Yavru Kedim Doymuyor

Tugbaozkan

2 aylık sokaktan yavru kedi sahiplendim. İlk olarak süt tozuyla besledim, normal bir şekilde içiyordu. Ama artık sürekli istiyor. Yavaş yavaş yaş ve kuru mama vermeye başladım. Onları yiyor yine doymuyor. Bizim yemeklere saldırıyor ya da 2 yaşındaki diğer kedimin yemeğine göz koyuyor. Galiba doyduğunu hissetmiyor. Göbeğine elleşiyorum kocaman olmuş ama hala yemek istiyor. Acaba büyüme çağında olduğu için mi böyle? Bu arada tembel bir kedi de değil çok hareketli. Ne yapmam lazım?

9 CEVAP

akarhan35

Heh bendede bunun köpek versiyonu var 2 atlık önüne koysam bi çuval mamayı yer bide hızlı yiyip şişiyor hıçkırık tutuyor hep

simbakedi

evet büyüme çağı olduğu için böyle. bir de sokaktan geldiği için bir süre yemek konusunda böyle sıkıntı çıkarabilir, size tam güvenmesi vs zaman alır. benim kedim de eve geldikten 10 gün sonra yarım kilo almıştı aksjdaksjhd yavru olduğu için dilediği kadar yesin, kısırlaştırılana kadar ona kilo olarak değil büyüme ve gelişme olarak dönecektir.

bu arada fotoğrafa bayıldım, ekranı ısırmak istedim resmen ya. dünya tatlısı gerçekten tüyü kadar ömrü olsun. benim olsun istedim valla biblo gibi

aslihan_e

İç parazit uygulaması yapıldı mı? Gelişim çağında çok yemek istiyorlar. Aslında 4 aya kadar anne sütü alması gerekiyordu. Onun eksikliği de var.

Tugbaozkan

Cevabınız için çooook teşekkür ederim. İçimi ferahlatınız 🙏🏻 gerçekten biblo gibi 🥰😍🖤

Tugbaozkan

Henüz yaptırmadım. Annesini aradım ama bulamadım ve sağanak yağmur vardı ben de kıyamadım eve aldım. Birde sanki soka atılmış gibiydi. Kutunun içinde buldum yanına da peynir, süt falan koymuşlardı :(
En kısa zamanda aşılarını, parazitlerini yaptıracağım.

aslihan_e

Geldiğinde üstünde hiç pire var mıydı? Bir iki pire varsa kesin tenya da oluyor. Bir an önce iç dış paraziti yaptırmaya bakın. Dışarı çıkmıyorsa ve çıkmayacaksa karmayı biraz daha geç yaptırmanızda fayda var. Araştırmalarıma göre anneden ağız sütü denen sütü alan kediler uzun süre aşıları etkisiz bırakan antikorlara sahip oluyorlarmış. 5 aylıkken falan karmayı yaptırmanız iyi olur eğer ki risk altında değilse. Yoksa aşı ya etkisiz ya az oranda koruyor. Sadece veterinere götürürseniz parazit iğnelerini çantasından çıkarmadan yaptırın, onların masası ile temas etmesin ve mümkün olduğunca hızlı çıkın ki havadan kedi nezlesi kapmasın. Veterinerler hijyenik olmayabiliyor ve hastalık bulaşması en çok ordan oluyor ev kedileri için.

Selenay1

Gerçekten çok iyi yapmışsınız Allah en iyisini versin kedi de o kadar tatlı kiii keşke fotoğrafı ısırabilsem neden doymadığını bilmiyorum sadece bunları demek istedim

gece18

Arkadaslar gerekenleri yazmıslar. Onun dısında cok tatlı olduğunu söylemeden gecemeyeceğim. 💓