Lohusa Kedim Acil

Cennet29

Kapıda baktığım Kedim doğurdu 4 yavrusu oldu yavrular 1 aylık şuan ve annenin sütü yok. Yavrular aç kalıyo annenin sütünü artırmak için ne yapabilirim gercekten hızlıca ne yapabilirim sadece anneyi kuru mamayla besledim liva marka kuzulu. Yetersiz biliyorum. Kilo aldıran süt yapan iyi bir mama alabilirim 1 kg en fazla 1.5 kilo. Fazla pahalı olmamalı tabi Allahım ne günlere kaldık. Geöen yıl en iyi mamaları yedirdim kedim 3 buçuk ay emzirdi yavrularını. Şimdi ise karnını zor doyuruyorum 🥺

14 CEVAP

AnaSoni

Merhaba, ben lohusa kedime mamaları ek olarak yumurta veriyorum. En kaliteli protein aslinda. Az yağlı tavada çırparak pişiriyorum. Üstüne de çok az suyla karışık süt ekliyorum. 1-2 tlik bir öğün oluyor. 1 aydan sonra yavruların yemesi için de kuru mamadan daha iyi olabilir. Kolaylıklar.

Cennet29

Anasoni mrb çok mantıklı yarın deneyeceğim🔸

aslihan_e

Süt kanalları tıkanmış olabilir ya da bir şeyden korktuysa da sütü kesilebilir. Hiç iç parazit tedavisi olmadıysa mutlaka iç parazitleri de vardır. Şuan pire zamanı pireler de kanını emiyor. Çorbalık tavuk alıp verebilirsiniz, arka yağlı kısımlardan. Normal tavuğa göre daha hesaplı ama artık o da pahalandı. Bir de iç parazit hapı verseniz iyi olur. Yavrular 1 aylık olduğu için süte geçmesi sorun olmaz. Bu durumda yavruları mamaya geçirmek gerek artık. 1 aydan sonra az az yaş yiyecekler yiyebilirler. Ama kaka sorunları oluşur. Kum da koymalısınız yapmaları için eğer bahçe falan değilse.

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Aslıhan_e mrb kedimi yavruyken sahiplendim büyüttüm 2 ayda bir iç parazitini yapıyorum ilk andan beri. Kakasını kontrol ediyorum gayet iyi. Ama memişleri elledim resmen fıs diye sönmüş 😂 yavrular ağlayıp emmeye çalışıyor ama karınlarının doyduğunu sanmam. Yavrular 25 günlükken aç kaldıklarını fark edip kuru mama ıslatıp verdim yediler. Arada yaş mama veriyorum bazen tavuk suyu. Kuma çiş yapmaya başladılar üstünü bile kapatıyolar 😂☺️ ama 1 ay çok kısa gibi geliyor katı gıdalara geçmek için. Şuan katı gıdaya geçtiler ama ben en az 2 ay emmeleri taraftarıydım 🥺 acaba beslenebiliyorlar mı bu şekilde. Yavru kedi maması alıp onu yedirmeye başlamalıyım belkide. Evde de kedim var o yüzden maddi olarak ölmek üzereyim 😂 inanın kendime aldıgım tek çöp yok elime geçen her kuruşu onlara harcıyorum

Cennet29

Tlfn tıkanmıştı üst üste aynı cevabı paylaşmış ya 🤦‍♀️ kusura bakmayın

AnaSoni

Merhaba, ben lohusa kedime mamaları ek olarak yumurta veriyorum. En kaliteli protein aslinda. Az yağlı tavada çırparak pişiriyorum. Üstüne de çok az suyla karışık süt ekliyorum. 1-2 tlik bir öğün oluyor. 1 aydan sonra yavruların yemesi için de kuru mamadan daha iyi olabilir. Kolaylıklar.