Unique Mama İshal

akarhan35

Arkadaşlar köpeğimde giardia vardı ishaldi antibiyotik vs derken düzeldi sonra Veterinerden unique mama aldım bu mamadan sonra tekrar ishal oldu testleri vs tertemiz zaten neşesi keyfi yerinde çakı gibi 2 aylık bir evlat her neyse ben bu mamayı kestim şuan bunun yerine dün haşlanmış tavuk verdim kakası düzeldi ama 10 gündür falan bi normal bi ishal bi sulu ishal gidiyordu ishal olan foto dün akşam mamayı yedikten sonra resmen böyle yaptı bu noktadan sonra mamayı direkt kestim ve tavuk haşlayıp verdim dün hemen üstüne sabah kalktığımda kakası biraz toparlamıştı tekrar tavuk verdim öğlen tekrar kakasını yaptı oda Resimde belli bi kıvama girdi yani bu mamadan olan bir durum mu sizce ve bu mamada böyle sorun yaşayan oldu mu ben araştırdım bu mamayı kötü diyolar hep nd sipariş ettim tahılsız seriden ona geçicem bakalım

11 CEVAP

ReisGae

Ya mama iyimi kötümü bilmiyorum ama mama değiştiriken yavaş yavaş değişitir yani önceden kullandığın mamayla yeni mamayı karıştır öyle ver yavaş yavaş yeni mamadan daha fazla koymaya başla midesi alışsın belki direk yeni mamaya geçtiysen oyüzdende isal olmuş olabilir

Siyamask

Hekimimiz Unique ile anlaşmalı olduğu için araştırmıştım. Forumlarda hep ne kadar kötü bir mama olduğunu ve sindirim bozuklukları yaptığına dair yazılar okumuştum. Geçmiş olsun🍀

ReisGae

Ya mama iyimi kötümü bilmiyorum ama mama değiştiriken yavaş yavaş değişitir yani önceden kullandığın mamayla yeni mamayı karıştır öyle ver yavaş yavaş yeni mamadan daha fazla koymaya başla midesi alışsın belki direk yeni mamaya geçtiysen oyüzdende isal olmuş olabilir

akarhan35

Bide araştırdım benim evlatta şöyle bi sorun var 50 gram mama koyuyorum mesela onu yiyip bitirmesi 10 saniye sürüyor çok hızlı yiyen köpeklerde şişkinlik ve ishal olabiliyormuş benimkindede şişkinlik oluyor hıçkırık oluyor sanırım derdi hızlı yemesi

betulbakioglu

kedim için veteriner serisi unique gastro kullaniyoruz diskisi hep yumusakti kronik olarak bu da pek duzeltmedi devam yani destekliyor diye kullaniyoruz guya

Venusselin

ben de hekim önerisiyle kullanmaştım. ishal ve alerji olmuştu

akarhan35

Ben nd geçicem yarın bakalım gözlemleyip yazıcam buraya

akarhan35

Benim evlatta cane corso demekki bizim ırkın bünyesine yaramayan birşey var bu mamada

Selenay1

Bana da aldırmışlardı kedim hiçbi şekilde yememişti kedi mamasının içeriği de en azından hills ten falan iyi duruyor

akarhan35

Hilse karşı bi sempatim var ya içeriği iyi değil fazla ama yıllar önce bi rot evladım vardı hiç bir mamayı yemiyordu hills harici şimdi bu evlattada 2 aylık daha 25 gündür falan bende genel ishal sorunu vardı giardia vs vardı onların tedavisi oldu ama geçmemişti proplan veriyordum mamadandır diye bu unique aldım onda daha beter oldu sonra farkettim ki benim evlat çok pis boğaz 60 gram mama koyuyorum 10 saniyede silip süpürüyor veteriner tavsiyesi ile yavaş mama kabı aldım şimdi mamayı yemesi minimum 10-15 dakka belki daha fazla sürüyor dünden beri iyi yani baya bakalım devam edicez böyle ishal sorununuz varsa bu çözümünde bi deneyin derim hızlı yedikleri işin midesine hava kaçıyormuş Buda şişkinlik kusma ishal vs yapıyormuş köpeklerde saten benim oğlumu mama yedikten sonra hıçkırık tutuyordu mesela

akarhan35

Birde mama olarak N&D tahılsız bal kabalık narlı tavuklu mama sipariş ettim bu gğn elimde olucak o nasıl olucak bakalım tahıllı mamalara karşıyım şahsen köpek ve kedilerin anatomisi gereği aslında tahıla ihtiyacı yok etçil hayvanlar çünkü N&D de iyi gelmezse orjien veya acana