Kedim 5 Gündür Eve Gelmiyor !

ReisGae

Arkadaşlar kedim 4-5 gündür eve gelmiyor. Sanırım kızgınlık döneminde o yüzden kız kedilerin peşinden koşuyor. Böyle 2-3 gelmediği oluyordu ama yinede her seferinde endişeleniyorum. İçimi rahatlatırmısınız :(

13 CEVAP

Edahylmzz11

Arkadaşım kedi çıkıp dolaşıyorsa o senin kedin değil o zaman? Nasıl olur da kedilerinizi köpeklerinizi sokağa salıyorsunuz anlamıyorum. Ben apartmans çıkınca bile anlık kalp krizi geçiriyorum biri kapı açıcak da kaçıcak diye.

Warriorsans

Kedinizin gözetimsiz dışarıya çıkmasına izin vermemelisiniz her türlü tehlikeye açık oluyor. Kısırlaştırırsanız zaten kaçma olayı da olmaz.

Jeffroshum

Amcamların kedisinin 2-3 hafta gelmediği olurdu inşallah gelir yavrunuz sizi çok iyi anlıyorum dışarı çıkarmak konusunda bende eskiden çıkartıyordum sonra cesaret edememeye başladım yukarıda bazı arkadaşların da belirttiği sebeplerden. Etrafınıza kumundan serpin ilan verin/asın inşallah gelir çoğunlukla evlerini unutmazlar ama hiç gelmeyenler de oluyor maalesef.

ReisGae

Yanlış anlamayın ben köy gibi biryerde yaşadığım için sokağada çıkıyor zaten kedi kapısı var isteyince oradan çıkıyor onu sokaktan sahiplendiğim için ara sıra çıkmak istiyor eziyet olmasın diye çıkarıyoruz öyle demen biraz kırıcı oluyor

Snzlc

erkek kediler kısırlaştırılmadığı takdirde evden kaçıp sokak hayatını benimseyebiliyor. evet köy gibi bir yerde kedinizi evin dışına çıkarabilirsiniz ama hayvanın gözetimsiz şekilde dışarda olması onun için çok tehlikeli. kediler doğada avcı oldukları kadar av da olabiliyor. dahası araba altında ezilen hastalanan veya dişi kediler için kavga ederken yaralanıp enfeksiyon kapan kediler çok. kediniz eve dönecek olursa kısırlaştırmanızı tavsiye ederim.

PaladinLucie

Erkek kediler kızgınlık döneminde sürekli kavga gürültü içerisinde perişan oluyorlar. Daha bugün gözü çıkmış bir kedi gördüm enfeksiyon kapmıştı veterinere götürecektim ama yakalayamadım. Köy gibi bir yerde de yaşasanızda onun sağlığı için kısırlaştırmanız en iyisi. Özellikle köy gibi yerlerde devasa çoban köpekleri oluyor umarım gelir.

eneskolon

arkadaslar yargısız infaz yapmanız hoş değil büyük ihtimal soktaktan büyük bir kedi sahiplenmediğiniz için bilmiyorsunuz bu durumu sahiplenme değilde kıyamayıp eve alma diyelim çünkü hiçbir şekilde sahiplenemiyorsunuz 2 tane kedi eve aldım kıyamadığımdan biri kısır yaşlı erkekti diğer 2 yaşında erkek kediydi 2 side evin altını üstüne getiriyor dışarı çıkmak istediği zaman çünkü hayvan alışmış bir kere balkon filelide olsa pencereden hopluyor 1. kat olduğu için kapının önünde aralıksız bağırıyor çağırıyor veya açık kapı görünce direk koşturup gidiyor bunu engellemenin hiçbir yolu yok kısır kedidede aynısıydı kısırlaşsa bile sonuç değişmiyor malesef sorunuza gelecek olursak 3 4 gün bendede gelmediği oldu fakat acıkınca eninde sonunda geri dönüyorlar

ReisGae

2-3 gün**

Kontesiim

Kedinizin dışarı çıkmasını izin vermemelisiniz olası tehlikeler hep mevcut neticede...Kısırlaştırmanız bu problemi kesecektir diye umuyorum illa çıkaracaksanız da göğüs tasması ile çıkartın...

cat_expert

Dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır.

Selenay1

Bence ne olursa olsun eğer dışarıya çıkmasına izin veriyorsanız bütün bunlara hazırlıklı olmanız lazım o kedinin dışarıda başına her şey gelebilir kendisinden sorumlu o şu an ölmüş bile olabilir bunu sizi üzmek için söylemiyorum hayatın gerçeği bu yani dışarı salarken başına gelebilecek her şeyin farkında olmanız lazım içinizi rahatlatmak hiçbir işe yaramaz üstüne hayal kırıklığını arttırır

ReisGae

Buldum..teşekkürler

blue_hpood

kısırlaştırın, dışarı çıksa dahi en azından d,ünyaya yeni kediler gelmesine sebep olmazsınız.