Kısırlaştırılmış Erken Kedim Sürekli Kızgınlık Belirtisi Gösteriyor Lütfen Yardım Edin

zeliscevik7

Merhaba, biraz uzun ama lütfen okuyun. 1,5 yaşında british longhair erkek ve kısır kedi sahiplendim. Sahiplendiğim ilk birkaç hafta normaldi sakin bir kediydi. Ara ara battaniye gibi yumuşak şeylerin üzerinde çiftleşme hareketi yapıyordu. Bir gün eve kargo geldi ve kapıyı açtığımda bahçedeki bir kedi içeri girdi. Kedimle sokak kedisi karşı karşıya geldi ve saldıracak gibilerdi ben kendi kedimi kucağıma aldığım an bana çok feci bir şekilde saldırdı. Kollarım kanlar içinde kaldı. Acıyla yere fırlattım bu sefer bacağıma saldırdı ve ayağımla itmeme rağmen saldırmaya devam etti. Diğer kediyi bir hışımla dışarı çıkardım kedim hala bana saldırmaya çalışıyprdu onu vileda yardımıyla ancak püskürtebildim bacağım ellerim kan içinde kalmıştı çok derin yaralar vardır. Daha sonra bize saldırmaya devam ediyordu oturup bizi izliyor hareket ettiğimiz anda saldırmaya çalışıyordu. En sonunda ondan korkmak yerine evin reisinin biz olduğunu göstermek için ısırmaya çalıştığında kızdık saldırdığında ittik ve korkmadığımızı belli ettik. Yaklaşık 3 hafta sonunda düzelmeye başladı saldırganlığı neredeyse tamamen gitti fakat bu süreçte evin her yerine koku bıraktı her şeyi yıkamaktan gına geldi o derece. Ve bu çiftleşme hareketini sürekli olarak yaptı bulduğu yumuşak şeyin üzerine geçip o hareketi yapıyor, bunu yaparken kedileri sevdiğimizde gırlama sesi olur ya o sesi çıkarıyor. Ve ona dokunduğumuzda miyavlayıp, ısırmaya çalışıyor. Bu durum bir süre daha böyle gitti en son bu hareketi yapmasına izin vermemeye başladık artık hayır dediğimizde bırakıyor ama bir saat sonra yine aynısını yapmaya çalışıyor. Koku bırakma ise ara ara oluyor. İnternetten araştırdığım kadarıyla erkek kediler kısırlaştırıldıktan sonra penislerinde tırtık olmaması gerekiyormuş ama kedimizde o tırtıklar var. Şu an ekonomik durumum iyi olmadığı için veterinere götüremiyorum. O sebeple size soruyorum sizce kısırlaştırma ameliyatı sırasında içinde parça bırakıldı da bu hormanal bir durum mu, yoksa davranış bozukluğu mu?

2 CEVAP

beyzathemoc1

Koku gaz yoluylaysa kalıcı olmaz ve bu çok normaldir ancak koku sıvı yoluylaysa kalıcıdır ve ameliyat başarılı geçmemiş demektir saldırganlığı tramvatik bir olay gayet normal

zeliscevik7

Saldırganlığı artık yok denecek kadar az ara ara oluyor ama sıvı bırakma devam ediyor. Bence de ameliyat başarılı geçmedi peki veterinere gittiğimizde bu durumu düzeltirler mi yani tekrar ameliyat olması halinde normalleşir mi? Cevabınız için teşekkür ederim