Çip Takıldıktan Sonra Ne Yapmalıyım

ezgicskn

merhaba. kedimize çip taktırdık ama herhangi bir yere kayıt yapılmadı ve bilgi de verilmedi. sadece barkod verildi elimize bir de karnesine barkod yapıştırıldı. kayıt vs hakkında bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

8 CEVAP

Bizimkini klinik kendi yaptı biz tarım müdürlüğüne gitmedik. Klinikten aradılar mesaj gelecek kodu söyleyin dedi. Sonra kodu söyleyince giriş yapıldı ve tarım ormandan mesaj geldi …. Barkod numaralı kayıt yapılmıştır diye.

NorthNight

İl veya ilçe tarımla iletişime geçin, bir form var dolduruyorsunuz bilgilerinizi yazarak onu doldurup verince bilgileri ve çipin barkod numarasını sisteme kaydediyorlar. Çip takılan veterinerinizde bu pet takip sistemine girişlerinde sorun varsa kaydı tamamlayamamış olabilirler. Forma yazdığınız numarayada bilgilendirme mesajı geliyor diye biliyorum. Sonrasında turkuaz renkli güncel karneyi de düzenleyip size verdiklerinde işlem tamamlanmış olur. Eğer bunları yaptırmazsanız şuan takılan çipin bi nevi anlamı olmuyor çünkü sistemde kayıtlı değil.

ezgicskn

bize oyle bir mesaj da gelmedi klinikle irtibata geçeyim en iyisi cok teşekkür ederim

ezgicskn

klinikle görüştüm tarım il müdürlüğüne gidip yaptırmanız gerekiyor dedi ilçede de yapılıyor mu bugün öğrenip güncelleme yaparım belki ihtiyaç duyan olur

ezgicskn

sanırım burada ilgilenmek istemediler. aslına bakarsanız tarıma gidince de yapılacağından şüpheliyim burada ama bakalım.

ezgicskn

evet cok haklısınız su anda boşuna taktırmış gibiyim. dün gittim, bayramdan sonra yapabiliriz dediler.

ezgicskn

evet cok haklısınız su anda boşuna taktırmış gibiyim. dün gittim, bayramdan sonra yapabiliriz dediler.