Kedim Su İçiyor Kuru Yaş Konserve Hiç Bir Mamayı Yemiyor :(

EscoAlca

İki gün önce sahiplendim iki aylık olmasına bir hafta kalan yavru kedim hiçbir şekilde yemek yemiyor dün veterinere götürdüm önceki gün iç dış parazit yapılmıştı dün doktor boğazında şişlik olabileceğini söyledi kan değerlerine bakıp ve iğne vurdu antibiyotik. Neden Boğazı şişmiş olabilir dedim stresten bile olabilir dedi şırınga ile konserve mama ile besliyorum. eve yeni geldiği için yememiş olabilir mi ne zaman alışıp yer acaba 🥺 sizin kedilerde oldu mu ?

3 CEVAP

NorthNight

2 gün bir eve alışabilmesi için çok çok az bir zaman bu yüzden biraz streslidir ve iştahsızlığı bu yüzden olabilir. Siz evin bir kaç noktasında mamasını taze suyunu hazır bulundurun. Kedi çorbaları, farklı farklı içerikli yaş mamalar, haşlama et tavuk balık gibi sevebileceği şeyleri de arada sunun ama çok sıkıştırmayın rahat hissetsin. Bir kaç güne yavaş yavaş düzeni oturacaktır.

Snzlc

kedi süt tozu alın bence katı yiyemiyorsa en azından süt içer günlük besinini alır epeyde küçükmüş minnoş bağışıklığı düşerse kurtaramazsınız süt tozu olarak royal canin öneririm biraz pahalı ama kutusundan biberonda çıkıyor

EscoAlca

Az önce katır kutur yedi sonradan uyudu maşallah 🥰