Köpeğim Eve Nasıl Alışacak

1 yaşındaki şivava melezi oğlumu 1 hafta önce sahiplendim. 3 yaşındaki çocuğumla aralarından su sızmıyor sürekli onun peşinde sürekli ona yakın olmak istiyor. Fakat ben ve eşime karşı sürekli temkinli ve agresyon gösteriyor. Irk olarak gürültücü hayvanlar evet ama yalnızca bize karşı gösteriyor bu tepkiyi. Süpürge, kapı, kuş yahut sokak köpeklerinin sesine karşı asla bir tepki göstermiyor. Üstelik çok da ürkek. Sevmek için dahi yaklaşamıyoruz. Tasmasını takıp dışarı çıkarmayı denemek ise 5 dakikamızı alıyor çünkü önce susmasını bekliyoruz. Hem bizim hem de komşularımız için bu alışma ve havlama sürecini nasıl daha kolay hale getirebiliriz ?
Not: Ödül mamasını pek yemiyor zaten elimizden herhangi bir şey de yemiyor. Öğün mamasına karşı da çok isteksiz. İştahla yediğini henüz hiç görmedim 1 2 alıp bırakıyor.
Not 2: Diğer köpekler ile oldukça aktif

2 CEVAP

blue_hpood

kral köpek ailesi'ni takip etmenizi ve köpek beden dili eğitimi almanızı tavsiye ederim.

BeyzaDemirtas

Bir vetterapistten yardım alabilirsiniz. Bu süreci hem sizin hem de çocuğunuzun stressiz geçirmesi için uzman destek iyi bir seçenek olabilir.