Mama Arayışım Sonunda?Bitti Ve Yeni Yavru Kedi Sorunum???

BiciriginAnnesi

🌸Kuru mama N&D ocean morina karides balkabağı kavun
🌸Yaş mama N&D serileri

Denemediğim tester mama kalmadı en sonunda yeniden buna karar verdi kızımın artık yeni maması bu

İlk başta yemişti sonra yemedi geçenlerde tekrar yemeğe başladı bitmişti tester mamaları alırken bir daha bu mamadan aldım severek yedi

Yeni gelen yavru kedime pro plan kitten tavuklu pirinçli alıştırmışlar ona da denemediğim mama kalmadı inatla yemedi bende proplan kesinlikle yemesini istemiyorum tüyleri mat duruyor hatta ara ara kusma problemi bile yaşıyor çok değil 1 çay kaşığı kadar .

Benim kedilerimin hepsinin tüyleri çok sağlıklı ve canlı parlak yumuşak

Hatta fark ettim 2 aylık kedi de tüy dökülmesi bile başlamış🤦🏻‍♀️ ki bu çok erken diğer yavru kedimin tüylerine baktım sıfır dökülme 👏

Kendi mamasi ile başka mama karıştırıp verdim yine yemedi 🤔

Diğer yavru kedim ne bulursa yer asla ayırt etmez

Yeni yavruya nasıl yeni mamadan yedirebilirim?
Bir fikriniz var mı ?

10 CEVAP

Sezgek

Yemiyor dediğiniz ne kadar bir süre belki acımasızlık olarak görülebilir ama içeriğinin güzel olduğunu düşündüğünüz mamayı yemesi için dayatabilirsiniz mesela ben kızımda kuru mama da hiç sorun yaşamadım ama yaş mama çok sıkıntı oldu bizde mesela felicia denemiştim öneri üzerine ilk yemedi bıraktı gitti ama ben pes etmedim yaklaşım 2-3 saat sonra açıkınca gelip yedi ama felicia çok da süper bir mama olmadığı için bir dağa denemedim nutri feline yaş mama almışım içeriği de iyi duruyordu ama onu asla yemedi peki ben ne zman pes ettim yaklaşık 5 saat sonra mamasının olduğu dolabın önüne geçip bekleyince neyseki yaş mamasını bulduk gimcat schesir dönüşümlü vereceğin dediğim gibi acımasızlık olarak görülebilir ama içeriği kötü mamadan iyi bir mamaya geçmek istiyorsanız biraz açlık durumunda kalmasını sağlayabilirsiniz

Selenay1

Bu tarz kalitesiz mamalarda kedilerde bağımlılık yapıcak tuz vb gibi maddeler olduğunu okumuştum ama kesin bir bilgi değildi. Yeni mamayı biraz yaş mamayla karıştırarak hayır diyemeyeceği hale getirirseniz işe yarayabilir. Proplanı git gide azaltarak bıraktırın sonuçta illa ki yicek mama

Selenay1

Belki mamada da sevmediği bir şey olabilir aynısının yaş mamasını eğer vermediyseniz verip bir bakabilirsiniz o tadı mı sevmiyor

Heratiko

Aynı sorunu kızımı sahiplendiğimizde biz de yaşadık hatta soru açmıştım proplanı kendi en başlarda severek yediği için mecburen alıyordum fakat sıkılgan ve seçici bir kedi olduğu için kendisi şu an n&d serilerine geçmek için bir fırsat dedim ve hemen sipariş verdim bakalım yiyecek mi? Onu da beğenmezse tekrar farklı bir mama deneyeceğiz.

Demek istediğim biraz onların bizi yönlendirmesine izin vermek gerekiyor seçici inatçı kedilerde sanırım. Ben başka yol bulamadım 9 aylık olacak hala iştahla yediği bir maması yok. Siz de güvendiğiniz kullanmak istediğiniz mamaları deneyin isterseniz. Mutlaka birini seçecekler🤷🏼‍♀️

izmirle

Sevdiği bir yaş mamayla vermek istediğiniz mamayı karıştırın sonra yaş mama miktarını azaltıp kuru mama miktarını artırın direk önüne vermek istediğiniz mamayı koyduysanız mama çekingenliği olabiliyor. Her kediye maalesef her mama iyi gelmiyor.

BiciriginAnnesi

Sezgek

13 günden beri proplan yiyor bende vermek istemiyorum yaş mamasinin içine acana koydum o anda bıraktı mamayı , Orijen koydum yine bıraktı hepsinin serilerini denedim

N&D sipariş verdim kızım onu yiyecek dediğin gibi biraz acımasızlık olacak ama mecburen yiyecek kesinlikle proplan yedirmek istemiyorum küçücük başıyla nasıl da alışmış o mamaya

Yaş mamada sıkıntı yaşamıyor hepsini severek yiyor kuru mamaya gelince verdiklerimi kabul etmedi

Biraz aç kalacak ama diğer yavru ve anne o mamayı yediğini görünce o da gelip yiyecek

Tüyleri dökülmeye bile başlamış ki 2 aylık bu çok erken diğer yavru da asla dökülme yok parlak tüyleri var yeni yavrunun mat tüyleri var

Bir şekilde bu işi de başarı ile tamamlayacağım bakalım

Teşekkür ediyorum 🌸

BiciriginAnnesi

Bağımlılık yapmış başka mama kabul etmiyor ama yaş mamaların en iyisini yiyor onlar da sıkıntı yok

Kuru mamada problem yaşıyoruz

Yaş mamanın içine de koydum karıştırıp verdim yas mamayı anında bırakıyor 🤦🏻‍♀️

Son çare önünde ki tüm mamaları alıp mecburen acıkacak ve onu yiyecek diye düşünüyorum gerçi biraz inatçı bir kedi

BiciriginAnnesi

Yaş mama Felicia GimCat vets plus N&D yiyorlar
Çok mecbur kalırsam o günlük proplan ve ya Royal yaş mama alıyorum ama yeni yavru geldiğinde beri hiç RC proplan almadım yani ilginç bir kedi anlamaya çalışıyorum 2 haftadır bakalım illahaki bir yerde ortak çözüm bulacağız

BiciriginAnnesi

Kızım sonun da mamasını buldu ya artık rahatım

Tek sorun yeni yavru kedi kesinlikle proplan vermek istemiyorum bağımlılık yapmış gözü bir tek onu arıyor yeni mamasını bir şekilde alıştırma yapacağım

BiciriginAnnesi

İzmirle

Teşekkür ediyorum mutlaka sizin yazdığınız gibi uygulayacağım.