Yaş Mamayı Çok Seviyor

latte9

Kedim hamile ve aşırı seçici bir kedi her mamayı yemiyor yaş mama yesin diye çok uğraşmıştım ilave olarak beslenmesini istediğim için çünkü kg si düşük yaş mama gourmet kıyılmış dana etli ye bayılıyor her gün versem her gün yer gebe olduğu için her gün vermek istiyorum ama veteriner yaş mama vermeyin dedi verirken sürekli çelişkideyim
Ve sevdiği mama içeriği şekerli ama bir çok yaş mama denedim yemiyor

5 CEVAP

gokhansultan

Yaş mama konusunda veterinerlerin görüşlerine katılmıyorum. Kuru mamadan soğumadığı sürece kuru mamanın yanında yaş mama verilebildiği kadar verilmeli bence. Ama her gün şeker içeren yaş mama iyi olmayabilir. Hele ki gourmet lezzetli olduğu için bu sefer kuru mamadan da soğutabilir.

Gizem8822

Gourmet yaş mamayı benim kedimde çok seviyor. İnce kıyılmış olduğu için eğer sizin kedinizde öyleyse proplan kitten mamanın konserve olanını deneyin onuda sevecektir.

samcoo25

Yaş mama konusunda bende ne yapacağıma karar veremedim açıkcası .. Birkaç günümüz kaldı doğuma süt olsun diye hergün vermek istedim sonra zararı olur diye 3 günde bir vermeye başladım ki normalde haftada bir veriyorum .. Bu süreçte mama yemesi zaten normalin kat ve kat üstünde .. Şu an ne versem yiyor vermezsem ağlıyor .. Kedimin miyavlayabildiğini ben hamileyken öğrendim, unutmamış olmasına da seviniyorum bir yandan 🤭

BiciriginAnnesi

Hiç bir zararı yok benim kedim de hamileyken zaten fazla fazla kuru mama yiyordu günlük 3.4 paket yaş mama verdim hamile olduğu için değil zaten normal de de günlük 2.3 en fazla 4 paket tüketiyor
Çok sağlıklı doğum yaptı yavrular öyledi onlara da alıştırdim hergun yaş mama ile besleniyorlardı

Ayrıca haşlanmış tavuk,kırmızı et ,ciğer de veriyordum hala da öyle yapıyorum

Dediğim gibi hiç bir zararı yok elinizden geldiğince yaş mama ile besleyin tabi kuru mamasını da unutmasın:)

Lils

Gourmet içerik olarak berbat. Dişlerini de mahveder joleyle.