Acil! Dişi Kedimi Kısırlaştırdım, Görüntüye Bakıp Bu Durumu Yaşayan Varsa Yardımcı Olabilirmi?

Siriuslaa

Cumartesi günü dişi kedimi kısırlaştırdım. Dün yarasında biraz açılma ve iltihap olduğu için zımbaladılar. 3 tane iğne yaptılar yarası için, antibiyotik ve sesi kısıldığı için. Ama bugün yarası yine kötü duruyor sanki. Estetik dikiş yaptıkları için yakalıkta takmadılar zıbın giydiriyorum ve yalamaya çalışıyor. Ayrıca yarasına krem karışımı verdiler temizleyip krem sürüyorum. Lütfen bakar mısınız? Ne yapmalıyım?

  1. Fotoğraf ilk günki hali

  2. Fotoğraf pazartesi gününe ait

  3. Fotoğraf bugüne ait

14 CEVAP

Siriuslaa

Hepinize çok teşekkür ederim. Bu durumu yaşayan insanlar olup sonradan bakarlarsa diye detaylı cevaplayacağım. Bugün farklı bir veterinere götürdüm ve üstelik ameliyat parası burda , benim verdiğim paranın yarısı kadardı. Ben sanmıştım ki daha özel olursa daha güzel ilgilenirler ama asla öyle bir şey yok ameliyat öncesi kan tahlili bile yapmamışlar kızıma. Uterusunde genişlik olduğunu söylediler ama sebebini bilemezmişler (kim bilecekse). Bugünki götürdüğüm yer ise yarayı görür görmez çok kötü durumda olduğunu ve gereksiz büyük kesi atıldığını söyledi. 3 iğne yapıldı ve yarası başından sonuna kadar zımbalandı yakalık takıldı. 10 gün kadar böyle duracakmış 🥺 O kadar üzücü bir durum ki. Hiçbir hayvan bu durumu yaşamasın. Diğer tarafda Siriusla ve bu hale getirdiğiniz bütün canlılarla görüşmeniz dileğiyle :(

Taylan48

Farklı Bir vete danışın. Aynı durumu bire Bir yaşadım. Hâlâ bitmedi şu hayvanları alttan kocaman kesen veteriner bozuntuları.

Soft yakalık mutlaka olsun. Yalamasın. Düzenli antibiyotik bir de Ateş düşürücü vurdurun. Gelmiş geçmiş olsun.

gabomb

bu insanlar nasıl alıyor veterinerlik diplomasını çok merak ediyorum. Kesinlikle yakalık takmanız veya ameliyat kıyafeti giydirmeniz gerekiyor.

Siriuslaa

Veteriner hekim seçilirken instagram hesaplarına aldanmamak gerekiyormuş. O kadar bilgili, temiz, deneyimli duruyorlardı oysaki.
İnşallah bir an önce toparlar şu an tek istediğimiz bu 🥲

gokhansultan

Bence yalamaya çalışıyorsa ve krem sürüyorsanız yakalık takın ne olur ne olmaz. Çok geçmiş olsun :(

Sezgek

Çok geçmiş olsun evet ne yazık ki enfekte duruyor o bölge yani farklı bir vete mi danışsanız acaba insanlardan yola çıkarak yine konuşacağım normalde biz enfekte gölgeyi temizleyip kapatırız burda sanki temizlemeye yok gibi temizlemekten kastım enfekte bölgenin eksizyonu antibiyotik devam etmesi gerekirdi diye düşünüyor hap ya da iğne olarak ama belki hayvanlarda belli seviyenin üstü antibiyotik sakıncalıdır bu kısmı bilemeyeceğim ama yarayı yalatmamanız lazım yaranın temiz durması çok önemli özellikle günde 3 kere batikonla temizlemenizi tavsiye ederim krem karşısını da yaşatmamanız iyi olur çok geçmiş olsun

Deniz1741

Bence farklı bi veterinere danışın. Elinizde crystalin varsa sıkabilirsiniz. Ama vakit kaybetmeden başka işinin ehli bir veterinere danışmak gerekiyor. Çok geçmiş olsun.

Edahylmzz11

Merhaba problem kızarıklıksa eğer 5-6 güne geçiyor yağlı kedilerde çok sık olan bi problem,yok şişlikse o da harekete bağlı olarak ödemdir. Sorunu ben göremiyorum şuan. Yazılı ifade ederseniz yardımcı olurum

poverpuff

çok dua ettim şu vakit. çok geçmiş olsun 😥🤲🐈

Sezgek

Ya ben bu alttan açan vetleri anlayamıyorum bunlar eski ekol sanırım yani benim kızıma yandan küçücük girdiler Allah’a çok şükür hiç sıkıntı yaşamadık iki gün sonra hoplayıp zıplamaya başladı yandan işlem yapmak daha zor açman ve geçmen gereken katman daha fazla o alttan ulaşmak daha kolay o yüzden bu yöntemi hemen yapıyorlar ama hayvana daha çok eziyet geçmiş olsun umarım en kısa sürede iyileşir

bademthecatt

Çok geçmiş olsun kısırlaştırma basit bir işlemmiş gibi görünüyor ama deneyimli iyi bir klinikte yaptırmakta fayda var o zaman sorunsuz oluyor operasyon öncesi kan değerlerine bakılmasıda çok önemli. Benim kızımda karnından olmuştu kesisi yan taraftanda yapılıyor ama kesi gerçekten bu kadar büyük atılmamıştı ufak bir kesiydi bizde 1 hafta yakalık takmıştık sorunsuz geçmişti. Vicdanları nasıl rahat ediyor bilmiyorum ama yavruma çok üzüldüm tekrar çok geçmiş olsun umarım kısa sürede sağlığına kavuşur🌸

Helinnakk

Kestikleri alan da çok büyük Bölge de göbek bölgesi ve ne kadar estetik dikiş olsa da yakalım 1 hafta kadar şart oluyor bizimde estetik dikişti ama 1 hafta boyunca hiç çıkarmadık et kaynaşınca kontrolümüzde çıkardık deneyimli birine ulaşın lütfen göbek bölgesinden açmaları da yaraı daha da zorlaştırmış durumu çok geçmiş olsun

Siriuslaa

@gokhansultan estetik dikiş yaptıkları için yakalık takmamıza gerek yok dediler. Krem sürünce yalamak istiyor normalde yalamıyor aslında. Çok teşekkür ederim :(

Siriuslaa

@gokhansultan estetik dikiş yaptıkları için yakalık takmamıza gerek yok dediler. Krem sürünce yalamak istiyor normalde yalamıyor aslında. Çok teşekkür ederim :(